Ваш друг - велосипед? Подорожуймо разом!

Ваш друг - велосипед? Подорожуймо разом!, велотуризм, гірський велотуризм, Карпати, велосипед, Тернопільщина

Хто вам сказав, що без автомобіля виїхати на відпочинок, побачити багато цікавих місцин за невеликий відрізок часу неможливо? Ми Вам доведемо, що можливо, якщо є велосипед.

Julia Prokopyshyn 27 июня 2013, 17:02

0

2977

Сьогодні Visit.ua рекомендує спробувати такий вид відпочинку та туризму як велоспорт: економно, цікаво, здорово, корисно і незабутньо.

Головна попередня умова – покупка самого велосипеда. А такий з гаманця попросить не менше тисяч три. Проте в майбутньому ви собі гарантуєте і значну економію на відпочинку, і здоровий дух в здоровому тілі.

Але і з цього є вихід. Віднедавна велотуризм почав користуватися значним попитом, тому багато туристичних агентств та компаній пропонують навіть велосипеди в оренду. Отож, поїхали!

Куди податися? Насправді веломаршрут собі може розробити практично кожен, хто приблизно орієнтується в своєму регіоні та не боїться ризикувати. Але є і рекомендовані велошляхи. Такі, котрі вже випробувані досвідченими велотуристами і просто любителями велосипедних подорожей.

Велошляхи Тернопільщини.Тернопільська область вирізняється великою кількістю природних, історичних, культурних та культових місць, які просто не можна не побачити, живучи тут. Основні та другорядні лісові чи польові велосипедні маршрути Тернопільщини славляться різноманітністю рівнів складності та тривалості подорожі.

Маршрут Кременець – Почаїв – Загір’я – Заложці – Оліїв – Зборів (78 км) проходить по пересічній місцевості (асфальтовані дороги) переважно у Кременецьких горах. Саме тут можна полюбуватись руїнами башт і стін Кременецького замка-фортеці, Замковою горою Боною, з якою відкривається вражаюча панорама на місто, Дівочими скелями, з яких, за легендою, українські дівчата під час набігу татарської орди кинулись у прірву, зв’язавшись між собою косами.

Далі по курсу – гори Бужа, Гостра, Маслятин, Страхова, які є філіалом заповідника «Медобори». За маршрутом дорогою – Свято-Успеньска Почаївська лавра, яка є другою за значенням православною святинею після Києво-Печерської. Ну і, звісно, дорогою можна зупинятись біля храмів, визначних пам’яток, музеїв, цілющих джерел, яких у Тернопільській області ой як багато.

Маршрут Чортків – Угринь – Залісся – Улашківці – Лисівці – Шершенівка – Олексинці – Більче-Золоте – Королівка – Касперівці – Заліщики (71 км) відкриє вам багатство спелеологічних екскурсій. На околицях м. Більче-Золоте ви можете поглянути на печери Оптимістичну (найдовшу в Європі), Вертебу (зі стародавнім поселенням всередині), Озерну (з підземними озерами), на Камінь Довбуша.

Далі згідно маршруту чудова архітектура Чорткова – Успенська та Вознесенська церкви як зразки подільської народної дерев’яної архітектури. Далі – печери Млинки та Угрінь. Ну і прекрасні Заліщики із дендропарком з екзотичними рослинами, палацом Понятовських та, звісно, Дністровським каньйоном висотою в 170 метрів. Краса, правда ж?

Якщо ж ви бажаєте «прокатати» свого двоколісного друга за межами Тернопільщини, то будьте впевнені, - і там є на що подивитись, хоч і вимагається краща фізична підготовка.

Гірський велотуризм у Карпатах. Найчастіше для подорожей мальовничими Карпатами рекомендують наступний маршрут: Дрогобич - Борислав - Східниця - Турка - пров. Ужоцький - Ужок - Ростока - Воловець – Міжгір’я - озеро Синевир - Колочава - Драгово - Тячів - Рахів - Ясіня - перевал Яблуницький - Кремінці - Верховина - Косів - Кути-Вижниця - Берегомет - Сторожинець - Чернівці. Загалом така подорож займає 620 кілометрів і має десять перевалів висотою від 800 до 1000 метрів. Маршрут славиться дивовижними краєвидами, самобутньою культурою та надзвичайно привітними людьми, котрі і пригостять, і нагодують, і переночувати дозволять.

Трішки простіший і менш ризиковий маршрут Івано-Франківськ - Росільна - Красне - Осмолода - Лопухів - Усть-Чорна - Дубове - Рахів - Луги-ріка - Говерла - річка Лазещина - перевал Яблуницький - Верховина - Кути. Перевагою є гірська місцевість з всією її красою.

Часто велотуристам пропонують маршрути, які проходять через Кам’янець-Подільський - Хотин - Бакота. Адже саме там поєднуються гарні краєвиди, Дністровські води, могутні фортеці та дух великого історичного минулого.

Не знаєте, як організувати свої вихідні та куди податися швидко і непланово? Сідлайте велосипед і вперед за враженнями! Visit.ua рекомендує!

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.