Тернопільські олімпійці обирають панкратіон

Тернопільські олімпійці обирають панкратіон, граплінг, агон, Скілур, джиу-джитсу, ММА, Тарас Аркуша, панкратіон

Коли набридають безперервні гуляння, сидіння в інтернеті та нічогонеробіння, починаєш думати, де у Тернополі можна з користю провести час. Visit.ua розповість про найцікавіші секції файного міста, а Ви зробите свій вибір.

Lyubov Likhuta 27 июня 2013, 14:23

0

2486

Сьогодні про панкратіон… Цей вид спорту вважається одним з найстаріших. Коли у Стародавній Греції ще не було ні легкої атлетики, ні марафонського бігу, на змаганнях спортсмени вели кулачний бій поєднаний з боротьбою. До відомих спортсменів того часу належали Піфагор, який ще й був тренером, великий полководець Александр Македонський.

Саме Піфагору належить авторство настанови своїм учням, яке з уст в уста передають своїм вихованцям тренери і сьогодні. Він казав, що є бойова колісниця. Одне колесо в ній відповідає за військову дисципліну – це, власне, панкратіон. Друге колесо відповідає за морально-етичні норми. Якщо одне колесо загальмує – колісниця не піде вперед. Тому основне завдання людей, які обрали для себе цей вид спорту, змінитися не тільки зовнішньо, але й внутрішньо: позитивно мислити, правильно харчувася, бути добрим до інших.

Панкратіон по-тернопільськи

Клуб “Скілур” з панкратіону два роки тому створив у Тернополі колишній кікбоксер, а зараз тренер Тарас Аркуша. Вже рік як існує Федерація панкратіону Тернопільської області, де президентом обрано Камінського Володимира, за сприяння якого цей вид спорту значно розвинувся у нашій області.

Та все відбувалось поступово. Спочатку Тарас створив свій клуб, але не знав, у яку федерацію вступити, бо сам довгий час займався кікбоксингом і джиу-джитсу. Коли познайомився у Києві з тренерами панкратіону, відразу зробив вибір. За сприяння Міської ради у 2 школі надали приміщення для тренувань. Так як у цьому виді спорту ніхто у місті не практикувався, спочатку клуб складався з кікбоксерів і борців різного стилю. Вони обмінювались техніками, які доповнювали одна одну.

Федерація панкратіону у Тернополі займається такими видами спорту як ММА – змішані єдиноборства, де дозволені удари в голову; агон – древній варіант панкратіону; граплінг – вид спортивного єдиноборства, який поєднує в собі техніку всіх борцівських дисциплін, з мінімальними обмеженнями для використання больових і задушливих прийомів; бразилійське джиу-джитсу. Два останніх – це окремі види спорту, але вони входять у Федерацію панкратіону.

На секції діти переважно вчаться боротьби – граплінгу та агону, там заборонені удари в голову, лише робота по корпусу. Вони б`ються в кімоно, за бажанням в шлемах. З 18 років, коли напрацьована база граплінгу, можна займатися ММА і відповідно брати участь у такого роду змаганнях. Та гасло клубу “Скілур”: “Головне не результат, а здоров’я”, тому тренери переживають за своїх вихованців на серйозних боях.

Та інколи участь передбачає перемогу. Наприклад, на Чемпіонаті України з панкратіону серед юнаків Назар Йордан отримав срібну нагороду, посівши 2-ге місце у своїй віковій категорії; Олег Гуменюк (вага 100 кг) на Кубку України отримав 2-ге місце з граплінгу;на Тернопільському турнірі з панкратіону Олег Середа (на фото) отримав Кубок мера за найкращу техніку та волю до перемоги в розділі граплінг ГІ/бразильське джиу-джитсу.

Де знаходиться?

Зараз тренування з панкратіону відбуваються лише у спортзалі 2 школи, але планується відкрити секції і на Дружбі, і у центрі. Також відкривається філія в Козовій, Теребовлі, Скалаті. Там будуть викладати тренери з тернопільського клубу. З вересня буде набиратися група дітей від 4 до 6 років. Тренування буде проводитися до години часу і складатися з загальнорозвиваючих вправ та ігор.

Група віком 6 – 13 років працюють над технікою ведення бою і виконують вправи для загальнофізичної підготовки. Найстарші (13+) займаються серйозніше – це схватки, спарінги, кроси, у техніці вивчаються вже і больові прийоми, і задушення, все для того щоб поставити крапку над "і".

На тренування приходять як хлопці, так і дівчата. Щоправда, останніх значно менше. Приходять і старші чоловіки, і батьки з дітьми, які займаються одночасно.

Щоб розпочати тренування Вам потрібно завітати у спортзал 2 школи (Новий Світ), сплатити членський внесок у 155 гривень і бути готовим до змін як зовнішніх, так і внутрішніх. Тренування відбуваються щодня з 17:00 до 19:00 та з 19:00 до 21:00.

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.