Open Air «Файне місто»: яке ж воно - фестивальне закулісся?

Open Air «Файне місто»: яке ж воно - фестивальне закулісся?, Козацький острів, острівок Чайка, Open Air Файне місто, Нівроку, фестиваль, Тернопіль

Саме тоді, коли літня спека відчайдушно охопить наше місто, липовий цвіт п’янитиме молоді серця, а все місто тільки й чекатиме на хвилю свіжості, - незабутній фреш якісної української музики подарує Тернополю Open Air «Файне місто»

Julia Prokopyshyn 26 июня 2013, 18:33

4

2638

Visit.ua вирішив заглянути за публічну фестивальну ширму і розповісти Вам про закулісся та організаційні моменти підготовки до липневого Open Air фестивалю «Файне місто».

Звідки ідея? Open Air фестиваль «Файне місто» у Тернополі під такою назвою пройде вперше. Організатори кажуть, що він є таким собі логічним продовженням, чи то навіть відродженням масштабного фестивалю «Нівроку», котрий проводився у Тернополі з 1991 року. З 2008-го, відколи «Нівроку» припинив своє існування, в музично-фестивальному житті міста настала пауза.

Мета фесту. Сьогодні Open Air «Файне місто» має на меті відновити фестивальний рух у Тернополі, аби кожен мав нагоду побачити і почути своїх кумирів, не виїжджаючи далеко і надовго з міста.

Цьогоріч учасниками фестивалю є виключно українські гурти. Наступного року, якщо «Файне місто» стане традиційною щорічною подією міста, організатори обов’язково запросять когось із закордонних виконавців.

Знайомтесь, учасники. На сьогоднішній день офіційно оголошено 22 гурти з усіх куточків України, котрі стануть учасниками тернопільського фестивалю. Адже будуть музиканти і з сусідніх Івано-Франківщини, Львівщини, Чернівеччини, Хмельниччини, Закарпаття, і з Києва, Одеси та навіть Харкова. Пісні звучатимуть і українською, і ангілйскою, і навіть закарпатсько-угорською говіркою. Це – для нашого маленького міста дуже багато. Тому такий фестиваль направду можна називати масштабним, зважаючи й на хороший відбір якісної музики справді хороших українських гуртів. Усі гурти в знак підтвердження своєї присутності на нашій фестивальній події підготували невеличкий відеоролик-запрошення, кожен з яких дивує оригінальністю і простотою.

Плани на майбутнє щодо фесту грандіозні. Якщо все вийде у липні цього року, то наступний Open Air-2014 пройде в тернопільському аеропорту, де і буде розташоване наметове містечко.

Що ж до проживання? Офіційною житловою зоною 2-денного фестивалю стане наметове містечко на Козацькому острівку. Там буде забезпечена і охорона, і питна вода, і туалети та душові. Якщо раптом дощ, організатори кажуть, що нічого не зміниться, а відчайдух потанцювати під дощем буде, як і годиться, не менше, аніж в погожий день.

Фестиваль «Файне місто» є абсолютно різножанровим та різностильовим. Наприклад, з Тернополя будуть виступати лише два гурти – Los Colorados та «Холодне сонце». От вони, наприклад, грають різну музику: одні – «задорний фольк-агро-рок», інші – ліричну готику. Такою і є фестивальна програма: охоплені різні стилі, напрямки, аби кожен, хто прийде на «Чайку», віднайшов для себе щось своє, рідне.

Виступи гуртів. У перший фестивальний день основним хедлайнером дня є гурт O. Torvald, другого дня – "Мотор’рола". Кожен з них має годину на свої виступи. Це найдовший час представлення музики гуртами. Решта гуртів матимуть на все про все 50 і 30 хвилин. Але і цього, надіємось, вистачить, аби запалити і розігріти тернопільських меломанів.

Гостем фестивалю є гурт AS/DS, який є офіційним триб’ютором AC/DC і єдиний в Україн має дозвіл на музику цього легендарного гурту. Виступатиме він вкінці самого фестивалю, після виступу усіх гуртів. Тому тернополяни матимуть десертних 40 хвилин найкращих хітів AC/DC.

Фестивальна програма. Початок фестивального дня припаде на 15 годину, а завершуватимуться виступи гуртів аж о 23-ій. А опісля концерту буде і дискотека від тернопільських ді-джеїв, отож до другої, як мінімум, години ночі спати категорично заборонено! У програмі також різні конкурси, вікторини, про які поки що говорити рано.

Ризик організації такого фесту величезний. Як стверджують організатори, допомоги у фінансовій сфері зі сторони місцевого самоврядування практично немає. Усе робиться виключно з ініціативи та кишені організаторів. До того у ті ж дні проходитимуть фестивалі «Підкамінь», Woodstock, «Узвар» в інших містах України, тому багато хто, на жаль, обере їх.

Але квитки «розбирають капітально» і не лише тернополяни. 300 акційних квитків вартістю всього 80 грн за два фестивальні дні – розбирають капітально. Але в цьому плані Тернопіль спить, чекає напевно останнього моменту. З 300 квитків лише приблизно 20 куплено тернополянами. Решту замовляють бажаючі найбільше зі Львова та Івано-Франківська, а також і з Чернівців, Умані, навіть з Черкас вже є п’ятеро охочих. Від понеділка, відколи квитки надійшли в продаж, вже приблизно 200 акційних квитків розкуплено. І це тішить.

Інформацію записано зі слів одного із організаторів Open Air «Файне місто», арт-директора пабу «Хмільне щастя» Ростислава Плахцінського.

Гість, 22 Июля, 2013 16:41

де можна подивитись фото з самого фесту?

Гість, 28 Июня, 2013 17:57

Тим, що дуже класні гурти. Для Тернополя це хороший концерт.

Гість, 28 Июня, 2013 17:50

і чим ж він має бути таким "шикарним"???

Гість, 27 Июня, 2013 13:27

Це має бути шикарний фестиваль як для нашого міста. Ура!

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.