“Не абтьосаний, не причесаний” панк Тернополя

“Не абтьосаний, не причесаний” панк Тернополя, Безкоровайний, Червона Рута, Беспредел, Панки, Фудді-Дудді, Висадка, Тернопіль

У світі панками називали людей з ірокезами, які йшли проти системи. Які вони - панки Тернополя дізнавався Visit.ua.

Lyubov Likhuta 26 июня 2013, 14:54

0

1400

Якщо у Google ввести пошуковий запит "панк", Ви неодмінно дізнаєтесь, що панки - це люди, які ні під кого не підлаштовуються. Вони засвоїли анархістські гасла світу без кордонів, урядів, соціальних та економічних обмежень. І стали цілою субкультурою. Ходять у кедах, брудному одязі, виголюють на голові ірокези, вставляють сережки, де є місце на тілі. З історичнішого Вам розкажуть, що зародився панківський рух наприкінці 60-х у Великобританії та Америці. Найчастіше середовще таких людей зосереджувалось навколо музичних гуртів. Наприклад, Ramones вважається першою групою, яка грала музику в стилі «панк-рок» у США, а Sex Pistols - у Великобританії. Це ж саме Google повідав нам, а ми не здалися і дізналися більше, зокрема про Тернопіль.

Visit.ua поговорив про панківське життя файного міста з вокалістом першого тернопільського панк-гурту "Фудді-Дудді" Володимиром Пасякою, більше відомого як просто Пасяка.

Па-па-панки у танках ходять по місту

Найпершими трушними панками був гурт «Беспредел» у Бережанах. Їх визнали і Зорян, і Спартак. Вони не були як Воплі Відоплясова з закосом під сільських парубків, а трушні з сережками у вухах, ірокезами, у порваному одязі. Вони фанатіли від Sex Pistols, пізніше від Ramones, Dead Kennedys. На “Фудді-Дудді” сильний вплив мав “Наив”.

Батьки до панкування ставились погано. Уявіть, приходить додому дитина з вибритим гребенем. Є і зараз люди, які на таке реагують "чорт піднявся з пекла", а тоді словами не передати... Дехто підкорювався батькам, а дехто далі робив, що хотів. Інколи втікали з дому. Таких біженців можна завжди було знайти на стометрівці. За словами Пасяки, "Фудді-Дудді" були дуже замкнуті і там ніколи не сиділи, хіба що коли треба було ще грошей. У них була своя точка під назвою “калєсо”.

З часом панк почав набувати популярності в Тернополі. Зявилася група “Неатестовані”, зараз два брати-учасники виїхали в Канаду і створили гурт Life in vacuum. Люди почали приходити на концерти, пробивали музику, відбувався обмін інформацією, що давало певний прогрес.

-Теперішній панк-рок нецікавий і дуже "зализаний". Ці люди бояться сказати свою думку і все аргументують, як мені здається, "в мене є право і я живу в демократичній країні". Нам “по барабану” було на право. Це був протест. Ми не говорили про права. Якщо закон такий, тоді нам по барабану на ваші закони і ми будемо робити, що хочемо. Зараз є бабло і права. Але лишилися трушні панк-рокери. І я також в душі такий, але тепер 50 разів подумаю, перед тим як щось зробити.

Перші тернопільські панки "Фудді-Дудді"

Я стусувався з "Беспределом" і вперше дізнався про панків. Хоча я в той час був блекметалістом, думєром і просто металістом. Вони собі грали панк-рок, а мені ж все одно: є «дждждж», значить кльово. А потім я приїхав в Тернопіль і почав розказувати як кльово люди живуть і яку музику грають. І ми вирішили по трошки робити якусь музику. Ми вмикали запис на магнітофоні, і записували – десять альбомів на день виходило. Потім касети роздавали із записами знайомим, а вони сміялись. Тоді ми прийшли у 7 школу, де всі вчились, і попросили в директора барабани, якщо це можна так назвати. Зараз, якби починаючі музиканти їх побачили, то не зрозуміли б, як на цьому можливо грати взагалі. Зараз у всіх є гроші на нові інструменти, а колись у прямому сенсі на коробках грали.

Зібрались чотири пацана і почали грати, я ж став вокалістом, співати я до цього часу не вмію, але тоді я не мав поняття, що таке співати. Спочатку грали дум, ми думали, що то дум, там були мрачні тексти, взяли двох скрипачок в музичній школі, які вміли більш менш грати. Але дум дуже складна музика, її нереально грати, але це ми зрозуміли пізніше. У той час розпадається “Беспредел”. І ми вирішуємо підтримати панк і перейменовуємось з групи “Азгард” у “Фудді-Дудді”, що означає старомодний. Ще був варіант назватись “Втрачений контроль”. Це 2000 рік.

Концерти:“не абтьосаний, не причесаний” панк

Через два місяці після створення ми даємо на конкурсі "Міс школа" перший концерт. Я під впливом Rammstein розмальовую себе і гітаристів гримом. Зіграли 5 пісень. Люди всі майже вийшли з залу, лишилось 30 глядачів і то друзі. Після нього нам заборонили робити репетиції, тоді ми сказали, що будемо бухати, курити і колотися. І нам знову дозволили репетирувати.

Пісні писав так “що бачу – то паю”, як і всі панки. Багато було про образу на дівчат, хоч з цілого гурту у мене одного була дівчина. Теми переважно анархічні, асоціальні, соціальні. Приблизно так: роби що хоч, але не заважай іншим. Раз покликали нас за Ющенка грати, грали: “Кляті депутати, Кабінет Містрів, куча онаністів”. Ніякої конкретики, всі погані.


Потім ми познайомилися з Зоряном, який після прослуховування сказав: “Пішли чуваки в Довженка, будемо вас слухати”. Там якраз збирали групи на день народження Рок-клубу. Ми “бахнули” для сміливості, зіграли, всім сподобалось і ми пройшли відбір. Тоді виступили передостанніми і заявили про себе. Показали, що панк-рок буває не тільки такий трушний як “Беспредел”, а ще й повністю бахнутий на всю голову, з виряченими очима, дикими криками, повний треш. Як писали тоді в “Ровеснику” - “не абтьосаний, не причесаний”. Після того нас почали регулярно запрошувати на Висадки, на Рейвахи. У 2003 році ми єдині від тернополя поїхали на фестиваль "Тарас Бульба". І нас почали називати “панккор з емо вставками”. Ні кора, ні емо там не було, тільки панк. У Львові ми познайомились з такими гуртами як “Тостер”, “Лузер”, “Бітлджус”.

У 2004 році виграли Червону Руту. Замість трьох пісень довелося грати лише дві. І тоді 60-річний з вигляду член журі каже: "А що це у вас за третя пісня під назвою “Дура”? Ми її зіграли і виграли. Це 60-річне журі обрало нас. Ми мали переїжджати в Київ, але коли дійшло до діла, переїхав лише я. І залишився там на 6 років. Але “Фудді-Дудді” не припиняли своє існування. Вони навіть умудрилися дати один концерт без мене. Зіграли дві пісні в "Лас-Вегасі" і їх вигнали. Після того у 2011 був концерт до 10-річчя нашого гурту. У 2016 році будем святкувати 15-річчя. Запрошую!

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.