Захотілося екстриму? Гайда за враженнями!

Захотілося екстриму? Гайда за враженнями!, Карпати, озера, Спорт, відпочинок

Екстремальний відпочинок - до душі не кожному. Але все ж знайдуться ентузіасти, в крові яких бурлить жага до нових і шалених вражень.

Julia Prokopyshyn 21 июня 2013, 18:55

2

2815

Visit.ua та туристична компанія «Казка мандрів» пропонують вам підбірку найекстремальніших видів спортивного відпочинку в межах Західної України, подорожі куди не заберуть у вас ні багато часу, ні значного вмісту гаманця, проте подарують емоцій не менше, аніж від поїздки в екзотичне зарубіжжя.

Скелелазіння

На Західній Україні такий вид спорту має усі умови для тренування як на природніх скеледромах, так і на скелелазних тренажерах.

Каньйон річки Смотрич (м. Кам'янець-Подільський) -висота скель для скелелазіння від 30 до 50 метрів.Загалом тут прокладено близько 60 маршрутів різних складностей.

Скелелазний район розташований у самому центрі міста під мостом, що веде до Старого міста. Час добирання - близько 2,5 год (145 км).

Скелі Довбуша (Львівська та Івано-Франківська області) - висота скель коливається від 18 до 40 метрів різної складності. Особливістю є наявність безлічі боулдерингових маршрутів.

Найкраще добиратися до села Бубнищі. що на Івано-Франківщині. Маршрут: Тернопіль-Бережани-Стрий-Болехів-Бубнищі (майже 200 км, близько 3 год їзди).

Спелеотуризм

Печера Кришталева (с. Кривче, Борщівський район, Тернопільська область) - єдина освітлена печера на Тернопільщині, що приймає туристів цілий рік. Довжина всіх ходів 22,5 км, довжина екскурсійного маршруту - близько 3 км, тривалість проходження - 1,5 год.

Час добирання автомобілем - 2 год, кілометраж - в межах 120 км.

Печера Млинки (с. Залісся, Чортківський район, Тернопільська область) - довжина розвіданих ходів 36 км, екскурсії здебільшого не оглядового характеру, тривалість проходження - 2,5-3 год.

Час добирання автомобілем - 1,5 год, кілометраж - близько 85 км.

Печера Вертеба (поблизу с. Більче-Золоте, Борщівський район, Тернопільська область) - загальна довжина ходів 7,8 км, особливість - наявний перший підземний музей Трипільської культури.

Час добирання - 2 год, кілометраж - приблизно 110 км.

Печера "Оптимістична" (поблизу с. Королівка Борщівського району) - печера є однією з семи чудес України, протяжністю 225 км. Це найдовша у світі гіпсова печера та друга у світі за довжиною.

Час добирання - 2 год, кілометраж - 120 км.

Печера Антлантида (с. Завалля,Кам'янець-Подільський район, Хмельницька область) - загальна довжина ходів 2,5 км, тривалість екскурсії - 5 год. Унікальність у тому, що у печері можна переночувати в так званому готелі "Хілтон". Екскурсії вимагають доброї фізичної підготовки.

Час їзди - майже 3 год, кілометраж - 160 км.

Стрибки з парашутом


Здійснити стрибок можуть ті особи, котрі досягли 15-річного віку. Сам стрибок триває 3-4 хв.

На Західній Україні найближче для тернополян стрибнути з парашутом можна у Львові (Львівський авіаційно-спортивний клуб, аеродром "Цунів") та у Рівному (Рівненський авіаційно-спортивний клуб).

Підготовка до стрибка стандартна і триває лише один день (саме коли здійснюватимете стрибок): теоретична підготовка, наземна підготовка, практичне виконання стрибка з парашутом.

Парапланеризм

Польоти на парапланах на Західній Україні здійснюються в Карпатському регіоні.

Хребет Боржава (поблизу с. Воловець) - найкраще для польотів підійде вершина Великий верх (1598 м). Доставка пілотів до місця призначення здійснюється трактором із причепом. Час їзди від Воловця - 2 год, з них підйом на вершину - 30 хв.

Льотний центр Рахів (Закарпатська область) - комплекс схилів висотою 450-1400 м над рівнем моря. Умови польотів - не для початківців (необхідний певний досвід).

Дельтапланеризм

Такий екстремальний вид відпочинку організовують на Івано-Франківщині та в Карпатському регіоні. А саме поблизу сіл Одаїв та Ісаків (Ів.-Фр. обл.) є майданчики, де проходять відкриті чемпіонати України з дельта- і парапланеризму.

Дельтадроми знайдете і в районі с. Луквиця на Івано-Франківщині та на гірськолижних курортах Карпат (у Славському, на Драгобраті, в Подобовці, Кострині, Буковелі).

Дайвінг

Так, і на такий вид відпочинку багата Західна Україна. І не треба їхати кудись на острови. Усе "під носом", як то кажуть.

Озеро Світязь (Шацьк, Волинська область) - славиться тим, що є найглибшим в Україні. Для дайвінгу найкраще підходятьПісочне та Пулемецьке озера.

Озеро Синевир (Закарпаття) - найбільше у Карпатах. Завдяки значній висоті над рівнем моря можливі заняття з висотних занурень.

Дністер (район Дністровського водосховища). Найцікавішим місцем для дайвінгу є Бакотська затока (Хмельницька область) на території природного парку "Подільскі Товтри". За переказами, під водою цієї затоки - затоплене село Бакота.

Село Дідово (поблизу м. Берегове, Закарпаття). Тут також працює невеликий дайв-центр на озері (25 км глибини), яке колись було старим піщаним кар'єром.

Рафтинг, катамаранинг та каякінг

Для цих видів водного відпочинку найкраще підійдуть річки Чорний та Білий Черемош, Прут, Чорна Тиса, Тиса та Дністер. Кожна з нх відзначається красивою флорою, цікавими водними сюрпризами, як от звивисті пороги чи водоспади на шляху.

Як бачимо, адреналін викинути є де, і головне - їхати далеко, планувати роки наперед якийсь відпочинок абсолютно не треба, бо і на Західній Україні, близько від рідного міста знайдеться те, що подарує вам незабутні емоції.

Гість, 21 Июля, 2013 13:25

"на озері (25 км глибини)"? Зрозуміло що і до чого, але здалось би виправити. ;-)

Гість, 22 Июня, 2013 03:42

Юля все-таки спромоглася це подужати - респект ;)

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.