«Trance Tower»: виклик кинуто! Якісній музиці у Тернополі бути!

«Trance Tower»: виклик кинуто! Якісній музиці у Тернополі бути!, DISTRICT 13, VELOTRIAL, ENERGY STYLE, GOOMАN, KAVABATA, SIMPLAY, NOVI KOFF, ADAM SILVER, KERMAN, WOLK, OPOSSUMS, Титан, Open Air, trance, Trance Tower

Від сьогодні ми вмикаємо зелене світло клубно-концертному життю Тернополя і кидаємо виклик усім тусовщикам міста, щоб наша музична культура не відставала від світової.

Julia Prokopyshyn 14 июня 2013, 18:03

2

2425

З концертною музикою у нас ніби все складається, а от з нічним клубним життям все набагато гірше. Чи то виродились справжні клубні вечірки у Тернополі, чи то інтерес до них кудись подівся, а, може, нам і навмисне нав’язують попсово-«гупальну» музику.

Що ж зараз чуємо? – Ретро і світові хіти, «Латинські ночі», або (велика честь для нашого маленького міста) і знані у всій Україні «велІкіЄ» співаки Оля Полякова чи Потап з Настею. І це все добре, адже на всякий товар знайдеться свій покупець. Але ж маємо надію, що є у нас і справжні поціновувачі якісної клубної музики, завдяки яким зможе відродитись нічна культура Тернополя.

Від сьогодні і надалі у рубриці «Хроніки подій» ми зосередимо увагу на найцікавіших вечірках нашого міста. Циклом нових статей ми відчиняємо двері у світ якісних, незабутніх, переповнених враженнями та емоціями, подій. І нехай про нас чують усі!

І от перша грандіозна подія в музично-клаберському житті Тернополя! І підняли місто «на вуха», зробили музичний рейвах, якого так не хватало у літньому задушливому міському повітрі, тернопільські ді-джеї, котрі вперше за довгий час музичного затишшя «відродили» і подали тернополянам для втамування музичного голоду давно забутий в нас Trance. Останні вечірки у цьому стилі проводились ще років 5-6 тому.

Перша відкрита літня party-вечірка транс-музики «Trance Tower», яка прогриміла містом буквально вчора, ще й досі шумить у вухах тих, хто прийшов і класно відірвався.

Цю вечірку ми взагалі плануємо перевести в масштабний фестиваль у Тернополі, який буде збирати людей зі всієї України, - каже один із організаторів, ведучий дійства Олег. - Це робиться тому, що наші клуби усіх дратують, усім набридло танцювати під одну і ту ж музику. Ми бачимо як відривається Європа, як танцює весь світ, і в нас також має бути драйвово!

Наша ціль – зробити найбільший клубний фестиваль у Західній Україні. Це має бути крутіше навіть, ніж Zelenofor, якщо ви знаєте, про що я. Туди будуть входити абсолютно усі стилі, але починаємо ми із трансу. Бо, як каже статистика, у нас є багато любителів цього стилю.

На майбутнє окрім транс (Тrance) ми плануємо розвивати ще такі напрямки як хаус/електро (House/Electro) та драм-н-бейс/дабстеп (Drum'n' Bass/Dubstep). Після цього, від сьогодні, відбуватимуться вечірки у кожному з цих форматів. Потім ми все це об’єднаємо в єдиний лейбл, який стане дійсно зародженням клубної культури в Тернополі.

Літня транс-вечірка була переповнена смачними родзинками на різні смаки та вподобання. Це і авто-шоу з крутими трюками, це і Open Air під відкритим небом (на площадці біля ТРЦ «Подоляни»), і як продовження, чи то пак, найсерйозніша частина – вечірка у стилі транс у нічному клубі «Холідей», котру організатори розбавили приємними і непередбачуваними для присутніх сюрпризами. Але не все одразу!

Отож, почалося святкування видовищним дійством – авто-шоу, у якому взяли участь водії школи «Титан», котрі виступили також одними із організаторів, авто-клуб «District 13», тернопільські автолюбителі та усі, хто любить, може і вміє нестандартно «володіти кермом».

Їзда з перешкодами, водійські трюки, гучна музика навперебій з агресивним ричанням автомобільних моторів, запах стертої колісної гуми, розігрітий до нестями асфальт, симпатичні дівчата з прапорами в руках – на все це зійшлось подивитись багато охочих. І усім, з огляду на відкриті від здивування роти та гучні вигуки та оплески, шоу таки сподобалось.

Самі ж водії-автолюбителі розділились в думках та враженнях від організації авто-шоу та побаченого. Комусь сподобалося виключно усе, комусь – абсолютно нічого. Що ж, скільки людей, стільки й думок.

Нас повідомили, що сьогодні, в рамках транс-вечірки, буде з’їзд автолюбителів. І ми завжди раді брати участь в таких акціях, тому що підтримуємо автоспорт, ми «за» розвиток автоспорту в Україні і в Тернополі, - кажуть Віталій Гринда та Олег Данівський з ГМГО «Рейсинг Тім Тернопіль». - У принципі ідея дуже класна, зібралось багато автомобілістів, «тусняк нормальний».

Ми думаємо, що така серія вечірок – це одна з перших, яка відтепер нашумить в Тернополі. Надалі хочемо проводити змагання з автозвуку, з тюнінгу автомобілів. У Європі це дуже популярно, і, оскільки Україна «відстає» від Європи в часі на років 5-6, то в наших руках – допомогти Тернополю у розвитку цієї сфери.

Такі вечірки є безсумнівно актуальними: літо, спека, люди хочуть «тусуватись», тому вони пройдуть «на ура».

З’їзд автолюбителів не є чимось офіційним, просто гуртуються, знайомляться між собою, спілкуються та обмінюються досвідом люди, фанати, однодумці, ті, хто люблять автомобілі, музику, швидку їзду. І ми вважаємо, що це варто розвивати і підтримувати.

Тернополю для таких вечірок, по-перше, бракує нормальної території, по-друге, на авто-шоу у нас з’їжджаються усі, кому не лінь на простих, дешевих машинах. Нічого особливого, - байдуже стверджує Володимир, учасник авто-шоу. - Але порівняно з останніми роками, коли в Тернополі взагалі нічого такого не було, то зараз ми йдемо в цьому плані вгору. І наші люди насправді тягнуться до такого, їм це цікаво. А сьогоднішня вечірка – такий собі розігрів на початку літа.

Одразу ж по закінченні авто-шоу, глядацька аудиторія дислокувала туди, звідки чулася гучна і гарна музика. Там, на Open Air, тернопільські ді-джеї тішили вухо меломанів якісною трансовою музикою. І знаєте, у них це непогано виходило. Більше того, народ танцював, народ відривався, народ, зрештою, готовий сприймати такі стилі музики, готовий до змін в кращу сторону, готовий налаштуватись на світову музичну хвилю у рідному місті.

Проект таких вечірок поки що на стадії зародження. Ми плануємо робити ряд вечірок, наприклад, в «Хмільному щасті» протягом літа, а на початку осені, у зв’язку з приїздом студентів з канікул на навчання, ми зробимо ще один Open Air. Він буде допізна, вже на іншій території, більш пристосованій до гучних гулянь, щоб нікому музика не заважала, - ділиться планами на майбутнє Сергій Новіков, один з організаторів першої такої вечірки. - Я думаю, на осінній Open Air ми вже запросимо когось з зірок європейського рівня.

А через рік я хочу, щоб це був уже масштабний фестиваль швидше за все в тернопільському аеропорту. Він стане початком клубного руху в Тернополі, який переросте в потужний лейбл з трьох гілок: Trance & Progressive, House & Electro та Drum'n'Bass & Dubstep. Цей проект буде довготривалим, на років 5, де поєднаються аж три сцени.

Нема різниці куди їхати на такі фестивалі – чи в Київ, чи у Львів, чи в Тернопіль. Уся суть в тому, що цей проект потрібно так розкрутити, щоб він «стояв на вухах» у кожного. І коли це станеться,– про нас почує не лише Тернопіль, але й уся Україна.

Натанцювавшись досхочу, маса людей знову ж змінила місце перебування. Цього разу – у закрите приміщення. Адже там, у нічному клубі «Холідей», на прибувших чекало справжнє транс-паті за участі провідних ді-джеїв Тернополя та Львова: Dj’s Alam Silver, Novi Koff, SimPLAY, Kavabata, котрі справді розуміються у стилі trance і знають, як професійно та правильно подати таку музику за світовими канонами.

Транс – це такий стиль музики, який потрібно подавати правильно, - стверджує Ігор (Dj SimPLAY). - Якщо сьогодні все так і зробиться, то на перспективу ми дамо трансу нове життя у Тернополі. Транс в Європі дуже поширений стиль, даний людям для того, щоб відпочити тілом і душею.

Транс до нас прийшов так пізно через те, що наші ді-джеї подавали його в тій чи іншій формі викривлено. У нас зараз популярним є dubstep, progressive, комерція, а для нашого міста це вже застаріло, тому що всі міста України рухаються вперед в цьому плані. А наше місто є одним з найкращих в Україні, я його найбільше люблю, і можна зробити так, щоб полюбили його всі за допомогою цієї музики.

Аби вдосконалити клубну культуру Тернополя, потрібно довіритись людям, котрі її творять, піднести її на той рівень, який вважається правильним. А правильний рівень – це поменше алкоголю, побільше спорту і людей, які мислять в музиці.

Для мене найулюбленішим є вокал-транс, який дозволяє відчути найдосконаліший інструмент у світі – голос людини.

Екстремальне, але по-справжньому гаряче шоу Velotrial показали хлопці на спортивних велосипедах, маневруючи повз тіла лежачих добровольців з публіки. І це було дійсно захоплююче.

Весь вечір танцпол засліплювали граційні дівчата з львівського PJ’s-шоу «Energy Style». У той вечір вони порадували ласе око не одного глядача такого танцювального мистецтва.

Усі думають, що піджейство – це дуже просто: вийшла, потанцювала і на тому все закінчилось, що це може робити кожна, - розповідають про особливості своєї роботи піджейки з «Energy Style». -Насправді на сцені танцювати не так просто, тому що на тебе дивляться люди, бувають різні погляди, і хороші, і погані. Якщо хороші, то тебе це «заводить» ще більше і хочеться іще краще танцювати. Якщо ж погані – то тебе це гасить.

Для нас це виключно робота, просто танці, просто заробіток. Нам подобається показувати те, що ми вміємо, звісно ж, лише у хореографічному плані. Нічого більше. Основне – розуміти, що на сцені ти зовсім інша людина, яка показує свої і танцювальні, і акторські здібності. Це наш образ. Треба розуміти, що першочергово – це мистецтво. У житті ми інші. А на сцені суть нашої роботи – піднімати людей, щоб їм хотілось танцювати з нами.

А про стереотипне поєднання піджейства з наркотиками, кажемо одне: наш наркотик – це музика і нічого крім музики!

А чи бачили ви колись світлодіодне шоу? Організатори вечірки переконані, що ні. Отож, розігріта транс-музикою публіка «відривалась» разом із хлопцями-світлячками, котрі створили магічну атмосферу свята світлодіодним шоу «Opossums».

На завершення ми запитали думку людей, котрі тямлять у якісній музиці, чому ж нічному життю нашого міста бракує саме таких шалених вечірок. І їхні слова повинні змусити задуматися не лише усіх клаберів, а й тих, завдяки кому ця музика може бути нами почута – власникам нічних клубів.

Головне – ходити на нормальні вечірки, де основною родзинкою не є чоловічий чи жіночий стриптиз, бо це вже нікому не цікаве і застаріле, - сміливо кидає виклик Сергій Новіков (він же Dj Novi Koff). - А цей рух створено, щоб розвинути дійсно якісний відпочинок, щоб людині залишались гарні спогади в голові, а не на фотографіях, заради яких багато хто ходить у нічні клуби. Треба робити щось цікаве для людей, щоб народ про вас говорив не просто «Як класно я вчора «повисів», «набухався» і «вирубився», а, навпаки: «О, я вчора таке бачив, так «відірвався», що піду туди ще раз, бо мені це подобається!»

Проблема наша в тому, що політику музики в нічних клубах диктують їх власники. І вони не до кінця розуміють, що молодь у нас насправді трішки інша, ніж вони собі це уявляють. Власниками є, як правило, старші за віком люди, котрі можуть і мають можливість утримувати такий бізнес. І вони вже переросли період такого відпочинку, який ми зараз пропагуємо.

Спробуйте сприйняти ді-джеїв трансу такими, яким вони є, тому що вони гідні нашої уваги, - висловлюється Dj SimPLAY. - А в подальшому просто беріть приклад з нас, правильних ді-джеїв, які пропагують здорове життя і найкращу музику.

Що ж, перший крок в музичному прориві зроблено. Зроблено завдяки важкій праці, завзятій ініціативі та величезному бажанню організаторів. Нам же залишається перейнятися музичним піднесенням Тернополя до світових рамок, прийняти те, що для нас роблять, адже це справді може з часом перерости, і, звісно, переросте, у грандіозну, великомасштабну фестивально-музичну подію у нашому файному місті. Вірмо у це, докладаймо зусиль і все у нас вийде.

До нових вражень!

Фото: io

io, 14 Июня, 2013 19:26

той дідусь нехіло так й відривався ;)

Гість, 14 Июня, 2013 19:13

я голосую за дідуся)

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.