Дитина - це маленька людина

Дитина - це маленька людина, Конвенція ООН про права дитини, 1 червня

Це потрібно знати.

Lyubov Likhuta 03 июня 2013, 11:00

0

972

Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Для того, щоб захистити свої права, потрібно, як мінімум, знати їх. Основним міжнародним документом з питань захисту прав дитини є Конвенція ООН про права дитини, вітчизняним – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства».

Дитиною є кожна людська істота до досягнення 18-річного віку. Усі діти, народжені у шлюбі або поза шлюбом, повинні користуватися однаковим соціальним захистом.

Народившись, дитина отримує право на громадянство, має право жити і виховуватися у сім’ї, знати своїх батьків, отримувати від них захист своїх прав і законних інтересів. На ім’я дитини може бути відкрито рахунок у банку.

Півторарічний громадянин має право відвідувати ясла.

Трирічний громадянин має право відвідувати дитячий садок.

Шестирічний громадянин має право відвідувати школу; самостійно заключати дрібні побутові угоди.

Десятирічний громадянин дає згоду на зміну свого імені та прізвища, на своє всиновлення або передачу в прийомну родину, або відновлення батьківських прав своїх батьків; висловлює свою думку про те, з ким із його батьків після розірвання шлюбу він хотів би жити; має право бути заслуханим у ході будь-якого судового або адміністративного розгляду; може вступати в дитячі суспільні об’єднання.

Чотирнадцятирічний громадянин: може вибирати місце проживання (за згодою батьків); має право за згодою батьків укладати будь-які угоди; самостійно розпоряджатися своїм доходом, зарплатою, стипендією; здійснювати свої авторські права, як результат своєї інтелектуальної діяльності; може отримати дозвіл взяти шлюб у вигляді виключення, якщо склалися особливі обставини (при цьому наступає повна дієздатність); допускається вступ на роботу з дозволу батьків (на легку працю не більше 4 годин у день); має право вимагати відміни усиновлення; може навчатися водінню мотоцикла; має право управляти велосипедом під час руху дорогами; несе карну відповідальність за деякі злочини; несе майнову відповідальність по укладених угодах, а також за заподіяну майнову шкоду; може бути виключений зі школи за порушення.

П’ятнадцятирічний громадянин має право вступу на роботу (24-годинний робочий тиждень).

Шістнадцятирічний громадянин має право отримати паспорт; взяти шлюб при наявності поважних причин; управляти мопедом при їзді по дорогах; навчатися водінню автомобіля на дорогах в присутності інструктора; заключати трудовий договір (контракт), робочий тиждень не повинен перебільшувати 36 годин; підлягає адміністративній та карній відповідальності за правопорушення.

Сімнадцятирічний громадянин підлягає початковому ставленню на військовий облік (видається приписне свідоцтво).

У 18 років настає повна дієздатність громадянина. Людина отримує всі права та накладає на себе будь-які обов’язки.

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.