Очима очевидця: Марокко

Очима очевидця: Марокко, Марокко

Про марокканську культуру і стереотипи розповідає Святослав Мариняк.

Lyubov Likhuta 29 мая 2013, 18:33

0

1050

Коли уявляєш собі мусульманську державу, то перше, що спадає на думку це безліч мечетей, жінки, які ходять тільки в паранджі, у кожного вдома лежить автомат, під час молитви кожен з криками падає на землю... і ще безліч стереотипів. Проте насправді все не так і Вас очікує значно приємніше видовище. Перш за все мене здивував той рівень толерантності, який там існує.

Марокко значно ближче до Європи, ніж інші Африканські країни. Тут є платні автобани, усі міські та сільські дороги освітлені, рівень цін дозволяє жити в достатку навіть із мінімальною зарплатнею. Те, що справді тішить – так це низькі ціни на їжу, особливо на фрукти та овочі.

Марокко – дуже ліберальна країна. Тому тут на вулицях Ви побачите багато дівчат, які без проблем носять не тільки штани, але і короткі футболки. Тут люди вільні у виборі не молитися кожного разу, коли цього вимагає релігія (за каноном відбувається 5 молитв протягом дня), проте повагу до мусульманства мають усі. Хоча і алкоголь, наприклад, тут купити абсолютно не складає проблеми.

Варто, звичайно, дуже обережно спілкуватись українською, оскільки до нашого неймовірного здивування в Марокко все-таки є люди, які її розуміють. Це пов’язано з тим, що у минулому значна кількість марокканців навчались в державах Радянського Союзу, і багато-хто навіть в Україні. З такими людьми ми мали змогу познайомитися у різних місцях – починаючи від аптекаря в сільській лікарні і закінчуючи таксистом в столиці.

Традиційна марокканська кухня дуже гостра, і любить поєднувати в собі солодке та солоне одночасно - наприклад солодкі пиріжки із куркою та горіхами, або запечена баранина із сухофруктами. Окреме місце займає чайна церемонія – чай п'ється у дуже малих порціях і вся суть лежить саме у процесі чаювання.

Марокканські ринки – це класичні східні базари, де торговці при виді наших слов'янських облич одразу кричали: "Васілій, купляй тарілка! Недорого!".

Марокканці - це дуже відкритий народ. Гість має для них особливе значення. Українці досить виділяються на фоні усіх інших регулярних туристів, якими зазвичай є жителі держав Західної Європи, тому до нас і виникає підвищений інтерес. Якщо в діалозі сказати хоча б декілька слів арабською, то безперервна розмова із будь-яким перехожим Вам гарантована. Проте великі міста вже стомилися від туристів, і чарівне відношення, про яке йде мова, швидше за все Ви знайдете у невеличких містечках.

Якщо у Вас з‘явиться можливість відвідати Марокко, то я Вам раджу нею скористатися. Марокко – це неперевершена країна із поєднанням арабського та африканського кочового менталітету, де гостя завжди зустрінуть із задоволенням.

Теги: Марокко

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.