5 ідей від науковців як все встигати

5 ідей від науковців як все встигати, багатозадачність, час, поради

Багатозадачність (Multitasking) – тренд 21 століття. Уміння виконувати багато справ – дуже потрібна навичка для успішного навчання, якісної роботи та просто активного життя. Але чи можлива вона?!

Lyubov Likhuta 20 мая 2013, 12:21

0

943

1. Не думайте, що одразу зробите декілька речей одночасно.

Не слід зациклюватися на багатозадачності, оскільки ніхто не обіцяє миттєві зміни. Навіть якщо ви думаєте, що виконуєте більше, ніж 1 справу – скажімо, ведете машину та розмовляєте по телефону – Ви помиляєтеся. На відміну від комп’ютера люди не налаштовані на паралельне виконання декількох завдань. Наш мозок здійснює будь-які дії, навіть незначні, у строгій послідовності. Ви закінчуєте 1 дію, або її частину, і тільки після цього здатні перейти до наступної. Те, що ми називаємо багатозадачністю – насправді це швидке переключення з однієї дії на іншу.

2. Розставляйте пріоритети.

Цей пункт є найважливішим у виконанні будь-якого завдання. Необхідно для себе зрозуміти, що для вас є найголовнішим, а що – другорядним. Не потрібно витрачати час на непотрібну роботу, тим самим перенавантажуючи себе. Варто пам’ятати про принцип 80/20 – 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату.

3. Ефективно використовуйте свій час.

Зробіть невеличке дослідження для себе та визначте, який час є для вас найбільш сприятливий, коли вам легше сконцентруватися на роботі. Також задумайтеся над тим, яким чином можна об’єднати 2 справи та які саме. Намагайтесь уникати втрату часу (синдром студента).

Зосередьтеся на великих задачах і виконуйте маленькі завдання у цьому напрямі. Але не починайте багато крихітних справ. Зануртеся у невідкладні завдання, які слід робити у першу чергу, але не забувайте про те, що потрібно зробити наступним. Одночасно з цим, вам слід бути готовим перейти до нової задачі. У такі моменти переключення, частина мозку під назвою «Десята зона Бродмана» оживає (вона знаходиться у лобовій предфронтальній корі – передня частина головного мозку)

4. Складайте розклад, а не список «to do».

Залежте від розкладу, доповнюйте його, вносьте корективи та порівнюйте нові задачі зі старими. Коли це ввійде у звичку, виконувати одночасно багато задач не буде більше Вас лякати, це буде відбуватися само собою. Наприклад, знову-таки, водіння – знайоме для нас заняття – відбувається автоматично, оскільки Десята зона розпізнає ситуацію і вона вже чітко знає, що потрібно робити. Тому цьому не приділяється багато уваги.

Після того, як задача освоєна, мозок буде намагатися перекласти навантаження на свої більш глибокі зони, а предфронтальна ділянки кори буде знов вільна для сприйняття нової інформації. Внаслідок цього, коли трапляється щось неочікуване, у людини є потенціал та здатності подолати це. Коли ви перемикаєтесь на нове завдання, не погано було б провести аналогію, чи схоже це на щось, що можливо ви робили раніше.

5. Слідкуйте за тим, щоб виконувати всі пункти.

І чим би Ви не займалися, не відволікайтеся. Особливо на телефонні дзвінки. Якщо ж все-таки вам необхідно відповісти, використайте і цю нагоду. По-перше, не повертайтеся до роботи, яку Ви робили до дзвінка, а у цю перерву подумайте, які ще справи Вам треба зробити. Таким питанням Ви спрямуєте роботу мозку в іншому напрямку та збільшите приток крові до Десятої зони, що підсилить продуктивність даної ділянки. Для тих, кому все ще одночасне виконання чисельних справ здається віддаленим від дійсності, Бургес радить таймери та нагадування, що є найефективнішим у даній сфері.

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.