3D принтер у кожен дім

3D принтер у кожен дім,

Julia Prokopyshyn 09 апреля 2013, 12:07

3

3662

Тривимірний друк (3D-друк) - це далеко не наукова фантастика, а цілком рутинний метод, який широко застосовується у промисловому моделюванні. Колись комп'ютери перейшли зі стін найбільших лабораторій практично в кожен будинок. Тепер і 3D-друк рухається у сторону пересічного споживача.

За допомогою 3D-принтерів вже можна надрукувати ложку або навіть робота, а через кілька років тривимірний друк зможе відтворювати, наприклад, печінку і інші людські органи.

Перші застосування технології 3D-друку почалися 80-х роках. Тоді тривимірні принтери були громіздкими і надзвичайно дорогими, а область їх застосування - сильно обмеженою, та й самого терміна - 3D-друк - ще не існувало.

Родоначальником сучасних установок з формування 3D-об'єктів можна вважати американця Чарльза Хала, який у 1986 році запатентував першу в світі установку стереолітографії (SLA).Звичайно, вона була далека від того, щоб називатися 3D-принтером, але основні ідеї пошарового створення об'ємних фігур були закладені саме в ній.

Поняття «3D-друк» виникло в знаменитому Масачусетському технологічному інституті лише у 1995 році, коли двоє студентів - Джим Бредт і Тім Андерсон модифікували «плоский» струменевий принтер так, щоб він виводив зображення не на папір, а в спеціальну ємність і робив їх об'ємними.

Зареєстрований патент використовується компаніями Z Corporation (створена Бредтом і Андерсоном) і ExOne. Ця технологія використовується й донині у 3D-принтерах, які випускаються компанією ZCorp.

3D-друк може здійснюватися різними способами і з використанням різних матеріалів, але в основі будь-якого з них лежить принцип пошарового створення (вирощування) твердого об'єкта.

Подібно до того, як на звичайному принтері можна друкувати листи паперу з різними текстами, так і у випадку тривимірного друку можна задавати індивідуальні параметри об'єкта і отримувати предмети різної форми з високою точністю. Для виготовлення предметів можуть використовуватися різні матеріали, наприклад, високоміцні термостійкі пластмаси.

Теоретично за допомогою 3D-принтера можна надрукувати будь-який предмет, який є в будинку: від столової ложки до килимка зі складною фактурою. 3D-друк зручний для промисловості: з його допомогою можна «відливати» корпусні деталі, які складно або довго отримувати іншими способами, наприклад, фрезеруванням. Крім того, за допомогою 3D-друку можна отримати вироби, які в принципі неможливо отримати іншим методом, наприклад, віддрукувати сферу, яка знаходиться всередині іншої сфери. Ніяких геометричних обмежень для 3D-друку не існує.

Теги:

Гість, 09 Апреля, 2013 13:02

від 10 тисяч євро

Andrew, 09 Апреля, 2013 12:40

Хороша річ, але напевне дуже дорога))

Andrew, 09 Апреля, 2013 12:36

Вау, я й не знав що таке є

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.