Розбили щось у магазині?

Розбили щось у магазині?,

Якщо під час купівлі в супермаркеті ви випадково розбили товар, не поспішайте платити за нього. Ви, як покупець, маєте свої права.

Lyubov Likhuta 17 мая 2013, 10:30

0

882

1. Заявіть охороні чи адміністрації: в Цивільному кодексі України (ЦКУ) йдеться, що «ризик випадкової загибелі чи пошкодження речі несе її власник». Тобто до моменту завершення купівлі власником речі є продавець. А отже, ви не зобов’язані за неї платити. Детальніше про цей ризик випадкового пошкодження йдеться в статтях 323, 668 і 1166 ЦКУ.

2. Вимагайте від адміністрації супермаркету надати докази того, що саме ви винні у пошкодженні товару. Це можуть бути відеозаписи з камер відеоспостереження, показання свідків.

3. Якщо пошкоджений вами товар зберігався в неналежних умовах (на полицях, не захищених спеціальним бортиком, у проходах між рядами), вкажіть на це.

4. Нагадайте адміністрації, що в Законі України «Про захист прав споживачів» у пункті 2 статті 17 сказано: «Продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції. Забороняється примушувати споживача придбати продукцію неналежної якості чи не потрібного йому асортименту». Розбитий товар не є вашим вибором.

5. Поясніть, що відмовляєтеся платити штраф на місці. Може, ви не розраховували на додаткові витрати або у вас з собою немає грошей. Скажіть, що такі виплати здійснюються виключно через суд, та й то, якщо буде доведено вашу вину.

6. Якщо адміністрація все-таки наполягає, аби ви заплатили за пошкоджений товар, вимагайте складання акта про інцидент. Туди мають бути записані показання свідків, ваші та адміністрації. Поясніть, що тільки на підставі цього акта та через суд будете сплачувати штраф.

7. Якщо адміністрація продовжує на вас тиснути (завела в кімнату охорони, відмовляється випускати з приміщення супермаркету, вимагає залишити свої документи), слід згадати про пункти 1, 4 і 5 статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів», у яких йдеться про заборону нечесної підприємницької практики і агресивної діяльності. За законом, охорона супермаркету не має права затримувати вас чи обмежувати вашу свободу. Поясніть, що за це їм загрожує судова або кримінальна відповідальність.

Теги:

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.