Австралія: Рожеве озеро Хіллер

Австралія: Рожеве озеро Хіллер,

Найзагадковіші природні визначні пам'ятки Австралії це - Озеро Хіллер і його нестандартний колір води.

Julia Prokopyshyn 15 мая 2013, 12:45

0

1261

На краю острова Середній знаходиться загадкове рожеве озеро. Зверху поверхню блискучого рожевого озера Хіллер (Lake Hillier) нагадує глазур на довгастому тістечку.

Перша згадка про «рожевому» озері на острові Середньому датується 1802 роком, коли британський мореплавець і гідрограф Метью Фліндерс зупинився тут по дорозі в Сідней. Пізніше, було ще кілька короткострокових комерційних проектів: у 1820 - 1840 роки на острові зупинялися мисливці на тюленів і китобої, а на початку ХХ з озерної води стали добути сіль. Але через шість років видобуток солі була припинена, і з тих пір тишу острова і рожевого озера Хіллер більше ніхто не турбує.

Це озеро солоне та досить мілководне. Має ширину всього приблизно 600 м. Ще більше враження неземного пейзажу додає озеру біла стрічка навколо нього. Озеро з усіх боків оточене яскраво-зеленого кольору евкаліптами, відокремленими від океану лише вузькою смужкою білих піщаних дюн.

У 1950 році причину забарвлення озера вивчали вчені, які сподівалася знайти в солоних водах озера морські водорості Dunaliella salina. У солоній воді дані водорості виділяють червоний пігмент, який забарвлює в рожевий колір. В Австралії таке озеро є на материку недалеко від Есперанс. У взятій з озера Хіллер пробі води не знайшли жодних слідів водоростей і причина забарвлення озера все ще лишається загадкою.

Теги:

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.