Найдорожчі та рідкісні речі світу

Найдорожчі та рідкісні речі світу,

Julia Prokopyshyn 25 апреля 2013, 13:55

1

4210

Про незвичні, раритетні та надзвичайно дорогі речі, про які мріють найзатятіші колекціонери світу, ця підбірка.

Найдорожчий і рідкісний мінерал нашої планети - пейніт, вперше виявлений у Бірмі в 1956 році. Станом на 2005 рік, в світі налічувалось лише 25 екземплярів цього каменю.

Найрідкіснішим і найдорожчим дорогіцінним каменем вважаєтья червоний діамант вагою 5,11 карат, яким володіє компанія Moussaieff Jewellers Ltd.

У 2006 році на нью-йоркському аукціоні Sotheby`s китайська фарфорова ваза середини XIV століття пішла з молотка за $4,72 млн. Порівняно невелека (34 см у висоту) ваза вважається взірцем класичного стилю Юань.

Один із найрідкісніших нині існуючих коміксів - це перше видання знаменитої «Людини-павука» під назвою «Amazing Spider-Man #1». Рідкісність екземпляру вартістю близько $40 тисяч.

Книга рекордів Гіннеса стверджує, що найрідкісніші і дорогі джинси - знаменита 501-та модель компанії Levi Strauss & Co. За пошиті 115 років тому джинси колекціонер з Японії виклав власнику лоту на онлайн-аукціоні eBay $60 тис.

Біблія Йогана Гутенберга - найперша в світі друкована робота, видана в 1456 році тиражем 2 томи, - оцінюється експертами в $25 млн.

Одна з найрідкісніших і екзотичниих страв на планеті - знаменитий китайський суп із ластів'їних гнізд - за 400 років, минулих з дня його створення, подорожчала в рази: бульйон з гнізда морських стрижів-саланганів обійдеться в $10 тисяч.

Бейсбольна карточка «T206 Honus Wagner», видана в 1906 році компанією American Tobacco, була надрукована тиражем всього в 70 екземплярів. У 2007 році один із екземплярів карточки був проданий за рекордною сумою в $2,8 млн.

Одну із рідкісних і дорогих із проданих на аукціонах пляшок вина придбав за $160 тисяч Кристофер Форбс. Немаркована зелена пляшка з надписом «1787 Lafitte Th. J.» належала Томасу Джеферсону.

Найрідкісніша порода домашніх котів - ашера. Її вивели з африканського сервала, азіатської леопардової кішки і звичайної домашньої «мурки». Вага кішки може досягати 14 кг, а вартість улюбленця цієї породи обійдеться кожному бажаючому в $22 тисячі.

За характеристиками зі стрибків серед кінських порід лідирує ліпізанер - вид, виведений в Австрії для воєнних цілей. Ціна одного такого коника досягає $100 тисяч.

У 1999 році на аукціоні за $460 тисяч була продана та ж копія альбому Джона Леннона і Йоко Оно «Double Fantasy» («Подвійна фантазія»), на якій співак поставив автограф для свого майбутнього убивці Марка Чепмена за 5 годин до загибелі.

Давня і рідкісна нерухомість, виставлена в продаж, - замок Бран в Румунії, відомий тим, що в ньому, за уявленнями, жив граф Дракула - реальний прототип популярного літературного персонажу. Ринкова вартість замку $135 млн.

30 липня 2002 року на аукціоні Sotheby`s за $7,9 млн була продана золота монета номіналом $20, датована 30-ми роками XX віку, - «двойний орел».

Теги:

Гість, 26 Апреля, 2013 09:17

особливо джинси сподобались!

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.