Кодекс небаченого світу

Кодекс небаченого світу,

Julia Prokopyshyn 23 апреля 2013, 11:50

3

2127

У 1978 році в міланське видавництво Франко Марії Ріцці прибув великий пакет. Коли співробітники видавництва відкрили його, то замість рукописів виявили об'ємне зібрання проілюстрованих сторінок. Ілюстрації – химерні і дивні. Сам текст жоден з редакторів прочитати не зумів. Супровідний лист пояснював, що автор цієї праці, Луїджі Серафіні, створив енциклопедію уявного світу за прикладом середньовічних наукових кодексів: кожна сторінка детально змальовує певний об'єкт, ді. чи явище; анотації написані вигаданою мовою.

У 1981 році Ріцці випускає розкішне видання Codex Seraphinianus.Саме слово «SERAPHINIANUS» розшифровується як «Strange and Extraordinary Representations of Animals and Plants and Hellish Incarnations of Normal Items from the Annals of Naturalist / Unnaturalist Luigi Serafini», тобто, «Дивні і незвичайні уявлення тварин, рослин і пекельних втілень з глибин свідомості натураліста / антінатураліста Луїджі Серафіні».

Автор, італійський художник і скульптор – особистість одіозна, відома у творчих колах своїми неординарними роботами. Він розробляв дизайн одягу для театруLa Scalaі театру Piccolo в Мілані, працював з Фелліні над La voce della luna, провів безліч виставок у різних куточках земної кулі. Незважаючи на те, що Серафіні написав не одну книгу (першою була Pulcinellopedia Piccola), квінтесенцією його мистецтва однозначно є Codex Seraphinianus. Вона по праву вважається найбільш дивною літературною аномалією в історії ХХ століття.

«Кодекс» – це божевільне дослідження чужого світу, збори галюцинацій, марень, видінь і сюрреалістичних образів, синтез незрозумілого тексту і ілюстрацій. Різнобарвні діти-яйця гуляють по парку, люди-сміттєві мішки кланяються на звалищах біля мегаполісу, голі чоловіки ростуть зі спини білястого істоти, воїн зі щитом з дорожнього знаку, креслення кораблів і літаючих машин, невідомі науці овочі.

Перша частина цієї праці присвячена флорі, фауні, фізиці і механіці. Друга – звичним і важливим людям, архітектурі, письму, їжі та одягу, іграм і розвагам. Таким чином, Codex Seraphinianus є повноцінною енциклопедією вигаданого світу, який міг би існувати, існує чи буде існувати десь у Всесвіті.

Codex Seraphinianus – видання раритетне і дороге. Воно виходило маленькими тиражами на найкращому папері. 400-сторінкову книгу можна дістати за ціною від 250 євро, залежно від продавця. Наприклад, легендарний Amazon просить за це сюрреалістичне щастя 1 000 у.о.

Теги:

Гість, 23 Апреля, 2013 18:06

Але її варто переглянути всю. в інтернеті є. десь 400 сторінок і такий космос

Гість, 23 Апреля, 2013 17:41

дивно це все якось. і страшнувато...

Гість, 23 Апреля, 2013 15:10

Давно хочу цю книгу

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.