Дивовижна Вікторія регія

Дивовижна Вікторія регія,

Julia Prokopyshyn 17 апреля 2013, 16:55

3

4000

Вікторія амазонська або Вікторія регія(Victoria amazonica)— є одним з видів квіткових рослин, найбільший з родини лататтєвих. Найбільше латаття у світі росте у річках Південної Америки.

Таке незвичайне ім’я водна лілія отримала в 1837 році на честь молодої англійської королеви Вікторії, яка того ж року зійшла на трон.

Латаття здатне витримувати вагу до 50 кілограмів. Діаметр може досягати 2-х метрів. Саме тому місцеві жителі іноді використовують його замість одномісного човна, щоб перебратися на інший берег річки.

Латаття вражаючих розмірів уперше відкрив німецький натураліст Едуард Пеллінг у 1832 році. Це сталося неподалік від місця, де річка Тефе зливається з Амазонкою.

Квітка Вікторії амазонської (це її друга назва) розпускається раз на рік і лише вночі, а рано вранці її пелюстки закриваються, і вона ховається під воду. Цвіте латаття протягом трьох днів, поступово змінюючи колір від ніжно-білого до рожевого або фіолетового.

Зустріти цю незвичайну рослину можна лише на річці Амазонка в Бразилії та Болівії, а також у річках Гаяни (Південна Америка). Ніде в світі Вікторія амазонська більше не росте.

Латаття має надійний захист від травоїдних риб — зовнішня сторона його листя покрита великими, гострими шипами. Вікторія амазонська може прожити до 5 років. Місцеві називають рослину «апоною», що в перекладі означає «сковорідка для птахів».

Завдяки своїм колосальним розмірам Вікторія регія потрапила до Книги рекордів Гіннеса як «найбільша квіткова рослина на Землі».
Теги:

Гість, 17 Апреля, 2013 21:45

так красиво....

Гість, 17 Апреля, 2013 18:03

ХххD, оце шляпки)

Гість, 17 Апреля, 2013 18:03

Дуже гарно!!! Як в казці!

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.