Гра світла і тіні

Гра світла і тіні,

Julia Prokopyshyn 17 апреля 2013, 11:48

2

1629

Здавалося б, нічого нового в мистецтві придумати вже неможливо, і тим більше неможливо здивувати, але майстрам світлотіні вдається не просто здивувати, а вразити глядача. Для створення своїх творів художники місяцями вмикають і вимикають світло, пересуваючи різні предмети. За допомогою гри світла і тіні художники створюють неповторні речі. Прості матеріали - папір, дерево, алюміній і інше сміття - плюс нестандартне мислення та уяву породжують захоплююче, провокаційне мистецтво.

Небагато наважуються працювати зі світлом і тінню, адже головним інструментом у такій творчості є не кисть з фарбами, а уява і терпіння. Глядачеві тіньове мистецтво дає можливість по-новому поглянути на те, що в звичному розумінні є «сміттям» або купою непотрібних речей. Глядач стає свідком «народження» твору мистецтва з купи непотребу.

Художника з Азербайджану Рашада Алакбарова можна сміливо зарахувати до нечисленної плеяди творців, яким вдається створювати закінчені твори за допомогою тіней.

Картина "Політ Баку"

Скульптури Діта Вігмана(Diet Wiegman) здаються на перший погляд жахливим нагромадженням скелець, сплутаних дротом і пластикових відходів, за якими складно розгледіти елементи композиції або авторський задум. Але варто підсвітити їх під певним кутом - і на протилежну від джерела світла стіну ляже тінь у формі фігури Майкла Джексона чи Венери Мілоської.

Британський арт-дует сучасних художників Тім Нобл і Сью Вебстер - визнані майстри світлотіні. Вони поєднують у своїй творчості естетику трешового панк-мистецтва і світлових вивісок Лас-Вегаса. Художники багато виставляються в музеях і галереях сучасного мистецтва, але відомі вони насамперед шокуючими світловими проекціями і інсталяціями, які представляють собою іронічні автопортрети авторів. Для створення скульптур художники використовують як звичайні предмети, включаючи сміття, так і досить несподіваний матеріал - опудала тварин або фалоімітатори. Направляючи світло на здавалося б безформну купу відходів, на стіні проектуються впізнавані тіні-портрети.

Теги:

Гість, 17 Апреля, 2013 17:09

аж не віриться, що це дійсно тінь якихось бляшанок і пляшок

Гість, 17 Апреля, 2013 13:39

вау

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.