Найкращі фотографії телескопа Хабл

Найкращі фотографії телескопа Хабл,

Lyubov Likhuta 12 апреля 2013, 13:28

1

1379

Сьогодні ми насолоджуємось знімками орбітального телескопа Хабл, який знаходиться на орбіті нашої планети вже більше двадцяти років і продовжує до цього дня відкривати нам таємниці космосу.

NGC 5194

Відома як NGC 5194, ця велика галактика з добре розвиненою спіральною структурою, можливо, була першою виявленої спіральної туманністю. Добре видно, що її спіральні рукави і пилові смуги проходять перед галактикою-супутником - NGC 5195 (ліворуч). Ця пара знаходиться на відстані близько 31 мільйона світлових років і офіційно належить маленькому сузір'ї Гончих Псів.

М33

Спіральна галактика M33 - середня за розмірами галактика з Місцевої групи. Приблизно в 4 рази менша (по радіусу), ніж наша Галактика Чумацький Шлях і галактика Андромеди (M31), M33 набагато більша багатьох карликових галактик. Через те, що галактика M33 близька до M31, деякі думають, що вона є супутником цієї більш масивної галактики. M33 знаходиться недалеко від Чумацького Шляху, її кутові розміри більш ніж у два рази перевищують розміри повного Місяця, тобто її прекрасно видно в хороший бінокль.

Квінтет Стефана

Група галактик - квінтет Стефана. Однак тільки чотири галактики з групи, розташовані в трьохстах мільйонах світлових років від нас, беруть участь у космічному танці, то зближуючись, то віддаляючись один від одного. Зайву знайти досить просто. Чотири взаємодіючі галактики - NGC 7319, NGC 7318A, NGC 7318B і NGC 7317 - мають жовтувате забарвлення, викривлені петлі і хвости, форма яких обумовлена впливом руйнівних приливних гравітаційних сил. Блакитнувата галактика NGC 7320, розташована на зображенні вгорі ліворуч, знаходиться набагато ближче інших, всього в 40 мільйонах світлових років від нас.

Галактика Андромеди - найближча до нашого Чумацького Шляху з усіх гігантських галактик. Швидше за все наша Галактика виглядає приблизно так само, як галактика Андромеди. Ці дві галактики домінують у Місцевій групі галактик. Сотні мільярдів зірок, які входять у галактику Андромеди, разом дають видиме дифузне світіння. Окремі зірки на зображенні є насправді зірками нашої Галактики, розташованими набагато ближче віддаленого об'єкта. Галактику Андромеди часто називають M31, так як це 31-й об'єкт в каталозі дифузних небесних об'єктів Шарля Месьє.

Туманність Лагуна

У яскравій туманності Лагуна знаходиться безліч різних астрономічних об'єктів. До особливо цікавих об'єктів відносяться яскраве розсіяне зоряне скупчення і кілька активних областей зореутворення. При візуальному спостереженні світло від скупчення губиться на тлі загального червоного світіння, яке викликане випромінюванням водню, тоді як темні волокна виникають через поглинання світла щільними шарами пилу.

Туманність Котяче око (NGC 6543) - це одна з найвідоміших планетарних туманностей на небі. Її незабутні симетричні форми видно в центральній частині цього ефектного зображення в штучних кольорах, спеціально обробленого для того, щоб показати величезне, але дуже слабке гало з газоподібної речовини, що має діаметр близько трьох світлових років, яке оточує яскраву, знайому планетарну туманність.

Невелике сузір'я Хамелеона розташоване поблизу південного полюса Миру. Картинка розкриває дивовижні риси скромного сузір'я, в якому знаходяться безліч пилових туманностей і різнокольорових зірок. По полю розкидані блакитні дзеркальні туманності.

Космічні пилові хмари, слабко світяться відбитим зоряним світлом. Далеко від знайомих нам місць на планеті Земля, вони ховаються на краю комплексу молекулярних хмар Ореол Цефея, віддаленого від нас на 1200 світлових років. Туманність Sh2-136, що знаходиться біля центру поля, яскравіша інших примарних видінь. Її розмір - більше двох світлових років, і її видно навіть в інфрачервоному світлі.

Темна пилова туманність Кінська голова і яскрава Туманність Оріона контрастують на небі. Вони знаходяться на відстані 1500 світлових років від нас у напрямку найпізнаванішого небесного сузір'я. А на сьогоднішній фотографії складові туманності займають протилежні кути. Знайома всім туманність Кінська голова - це маленька темна хмарка у формі голови коня, вимальовується на тлі червоного світловідбиваючого газу в лівому нижньому кутку картинки.

Крабовидная туманність

Крабовидна туманність є результатом вибуху наднової зірки, яку спостерігали у 1054 році нашої ери. Залишок наднової наповнений таємничими волокнами. Довжина Крабовидної туманності становить десять світлових років. У центрі туманності знаходиться пульсар - нейтронна зірка з масою, яка дорівнює масі Сонця.

Галактика Сомбреро

Вигляд галактики M104 нагадує капелюх, тому її і назвали галактикою Сомбреро. На зображенні видно виразні темні смуги пилу і яскраве гало із зірок і кульових скупчень. Причини, з яких галактика Сомбреро схожа на капелюх - незвично великий центральний зоряний балдж і щільні темні смуги пилу, які знаходяться в диску галактики.

Теги:

Гість, 12 Апреля, 2013 13:44

От саме через отакі фотографії люди задумуються чи є життя у інших галактиках, ми ж також набір зірочьок і світловідбиваючих частинок

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.