Ірина Галущак: "Бісероплетіння мене заспокоює"

Ірина Галущак: "Бісероплетіння мене заспокоює", бісероплетіння, рукоділля, Ірина Галущак

У дитинстві я декілька раз пробувала подружитись з дрібнюсінькими намистинками, але не вистачало терпіння. А у юної майстрині Іри Галущак не лише вистачає терпіння, бісероплетіння її навіть заспокоює. Visit.ua вирішив дізнатися скільки часу дівчина витрачає на своє хобі та яке рукоділля їй ще довподоби.

Lyubov Likhuta 30 ноября 2013, 14:56

0

6532

Захоплення бісером почалося, як будь-яке захоплення чи хобі в дітей: хтось в’яже, хтось ліпить з пластиліну, хтось танцює, а я побачила у журналі вироби з бісеру і вирішила спробувати. Записалася в центр дитячої творчості, там у вчительки були книги і вона допомагала робити прикраси. Спочатку плела вузькі браслетики з квіточками, а зараз - по схемах широкі кольє. Окрім бісероплетіння вишиваю і рушники, і серветки, шию іграшки та ялинкові прикраси з фетру.

З бісером подобається працювати, бо є великий вибір кольорів, різні розміри та форми намистин, безліч технік. Також робота з дрібними елементами розвиває посидючість, терплячість і дрібну моторику.

Складнощі в роботі з бісером з’являються зараз рідко. В інтернеті є безліч схем, майстер-класів, груп за інтересами, де можна поспілкуватися з однодумцями та поділитися досвідом. Часто дивлюсь відео-уроки на ютубі.

Дерева з бісеру мені не подобаються. Я не бачу для них практичного застосування.

У роботі використовуючеський бісер, китайський бісер, японський – ідеально рівний. Плету на капроновій нитці, вона найміцніша і не перетирається. Закуповую півкілограмові пакети бісеру, різноманітну фурнітуру (застібки, ланцюжки).

В основному працюю з бісером в народному стилі, знаходжу фотографії старих українських народних прикрас з бісеру і пробую їх відтворити. На жаль, вживу їх побачити практично ніде. У давнину дівчата плели на волосині з кінського хвоста, яка з часом переламувалася і виріб втрачався.

Весь свій вільний час витрачаю на бісероплетіння. Наприклад, за день можу зробити дві-три пари сережок, за тиждень - широке кольє.

Роблю вироби на замовлення, а також продаю на виставках або фестивалях. Замовники переважно просять змінити кольори, доводиться йти на компроміс. Ціни коливаються від 30 до 1100 гривень.

Майстер-класи не проводжу, проте влітку в Молодіжному центру праці були уроки, то я навчила дівчинку робити браслет. Я сама розумію як зробити, а доступно пояснити комусь вже складніше.

Бісер в мене вдома повсюди: і на ліжку, і на підлозі, і у взутті. Одного разу червоний бісер розсипався на червоний килим, то я що змогла зібрала, а все інше попилососила :).

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.