Дивися на горизонт

Дивися на горизонт, роуп-джампінг

Краще один раз відчути на власній шкірі, ніж сто разів почути. Журналіст Visit.ua стрибнув з моста над річкою Дністер і вижив. Подробиці далі.

Lyubov Likhuta 20 ноября 2013, 15:48

0

2410

Більше сотні кілометрів від Тернополя у Заліщицькому районі розташоване село Устечко. Біля нього протікає річка Дністер, і щоб вплав не перебиратися з берега на берег – збудували міст, не зовсім низенький аж 40 метрівнад водою. Але зараз не про це… Запропонували мені стрибнути з цього мосту і я відразу погодилася, а потім все сумнівалась-сумнівалась. Але період між пропозицією і стрибком тривав півтора місяці, тому сумніви до польоту розвіялись.

Вирушали пообіді в неділю, далекого 2 листопада. У нашому бусі панувала дружна атмосфера. Саме дружна, адже не зважаючи на те, що одиниці були знайомі між собою, всі спілкувалися. Кожен розказував хто що чув про роуп-джампінг, вигадували правильні варіанти стрибків, не обійшлося і без чорного гумору, в стилі "ми всі помремо" (не хвилюйтеся, всі повернулись додому живі здорові).

Приїхали на місце внутрішнього подвигу через 1,5 години. А там така краса, я навіть позаздрила жителям села: виходиш на подвір’я зранку, і бачиш не багатоповерхівки, а схил всипаний деревами і водне плесо.

Так як перед тернопільськими стрибунами була група ще з Івано-Франківська, ми схвильовані спостерігали за чужими секундами польоту, готуючись стати такими ж птахами. Сміливих дівчат було небагато: всього п’ятеро. З 14 чоловік стрибав раніше аж один хлопець, у інших це було вперше. Страшно, але повертати назад було пізно.

Взагалі, з нашої групи я стрибала другою. Все відбувається так: поки хтось готується до стрибку на тебе одягають подвійну страховку, для неї використовують альпійське спорядження, потім затягують незліченну кількість ремінців, перевіряють чи все гаразд, і підчеплять мотузку з якою ти вже будеш стрибати. Потім найцікавіше, у моєму випадку це розпитування як краще стрибати і вихід на трамплін (місток для стрибку). Стоїш ти на водяною бездною, дивишся вниз, а позаду лунає: «Дивися на горизонт!», ти на секунду підіймаєш очі, оцінюєш краєвид, погляд повільно опускається вниз, і знову перед тобою водне плесо, щоправда за 40 метрів.

А потім тебе запитують: «Готова?». Чесно, я відповіла двічі «ні». А потім все-таки наважилась, кивнула головою і почула відлік: «Три, два, один». Стрибооок. І ти вже катаєшся на мотузці зліва направо, справа наліво. Потім тебе повільно спускають до берега, де знімають страховку. І направляють на стежку вгору на міст. А в голові так порожньо, жодної думки взагалі.

Кажуть летиш три секунди, але я не встигла сповна їх відчути. Ще кажуть, що стрибаючи вдруге ти краще розумієш, що відбувається, я вірю цьому. Наприклад, один з учасників клубу КАVA Богдан стрибав понад 50 разів:ластівкою, з подвійним сальто, спиною вперед, і всі інші варіанти, які придумала його фантазія. Тому його можна називати птахою роуп-джампінгу.

Частина нашої групи стрибала ще засвітла, а частина - в темряві. Уявіть, міст, де немає жодного ліхтаря, а внизу - безодня. Можливо, вони навіть більші сміливці за мене. До речі, одна дівчина передумала стрибати. Стала на місток і вже хотіла сходити на землю. Але ми хором почали відрахунок і ура! вона стрибнула.

Повертались у Тернопіль вже іншими, принаймні я точно. По-перше, я подолала свій страх висоти і страх того, що мотузка може обірватись, і я впаду у воду, яку також боюсь. По-друге, я літала. По-третє, для себе я здійснила подвиг, як-не-як наважилась і не відступила назад. Роупджампінг - більше, ніж просто стрибок, це шанс довести самому собі те, що підказує внутрішній голос. Це враження, емоції, адреналін, і дріж по цілому тілу, і відчуття насолоди, і навіть видих з полегшенням. Visit.ua радить роупджампінг! Спробуйте і розкажіть нам ваші враження.

І ще відео:

Фото Олексій Мазур та клуб КАVA.

Читайте такожРоуп-джампінг: Перебори свій страх

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.