Ярослав Гродський: «На вибір одягу має впливати внутрішній стан людини»

Ярослав Гродський: «На вибір одягу має впливати внутрішній стан людини», інтерв'ю, дизайнер, Ярослав Гродський, Тернопіль, мода

«Мода – це те, що виходить з моди», - якось сказала відома усьому світу Коко Шанель. З цими словами важко не погодитись, особливо коли мимовільно доводиться потрапляти у модні круговерті, що з року в рік заполонюють світ, адже й Україна вже більше двох десятків років тому стала на шлях «модного розвитку». Про недоліки модної індустрії нашої країни, відчуття стилю в українців та європейців, а також про гармонію людини і її зовнішнього вигляду восени бесідуємо з молодим дизайнером, учасником модних показів в Україні та за кордоном Ярославом Гродським.

Allochka Serdiuk 01 октября 2013, 15:30

0

1819

- Ти людина, яка має безпосереднє відношення до створення одягу. Виготовлення нових колекцій для тебе – це робота чи задоволення? Адже з часом навіть найулюбленіше заняття ризикує стати втомливим.

- У принципі саме запитання одразу містить у собі відповідь. Подобається мені моя праця і приносить задоволення, особливо створення чоловічого одягу, але буває, що я захоплююсь роботою, збиваю собі робочий графік і "запрацьовуюсь", бо не можу зупинитись, доки не виконаю те чи інше замовлення. Ось тоді воно і втомлює.

- Давно вирішив повязати своє життя із «дизайнерством»? Можливо, памятаєш момент, який став вирішальним у виборі професії?

- Напевно вже близько 5 років минуло з часу, коли вирішив стати дизайнером. Моменту вирішення як такого у мене не було, проте був процес тверезої оцінки ситуації і бажань. Я мав багато варіантів серед різних спеціальностей, але методом виключення зупинився саме на цій, і жодного разу про цей вибір не пошкодував.

Ярослав Гродський, дизайнер

- Модельєр – це безумовно творча людина з неординарним поглядом на світ, та якщо відкинути всі стереотипи, яким, на твою думку, має бути справжній модельєр і чи вважаєш себе таким?

- Насамперед справжній дизайнер повинен сам одягати свій одяг, щоб тоді було логічно й іншим його вдягати. Для мене це наразі і є основною ціллю. Кожного дня намагаюся мати на собі одну-дві, часом три одиниці одягу власного виробництва. А на рахунок того, ким себе вважаю, то я про це й не задумувався, чесно кажучи. Проте всі порівняння для мене є відносними, тому стараюсь «не зациклюватись» над тим, кращий я чи гірший, ніж інші. Створюю виключно себе.

- Ніколи не бувало так, що через певні невдачі хотілося хоча б теоретично змінити рід занять? У чому, крім створення модного одягу, бачиш себе?

- Моя професія емоційна, і їй справді притаманно таке, що від неї відхрещуються. Однак в мене за день-два пристрасті в голові влягаються, тверезе мислення повертається і все стає на свої місця. А невдачі... Вони повинні бути на шляху до успіху, на жаль, їх ще жодній успішній людині не вдалося оминути. Ставлюсь до невдач, як до обов’язкового явища, без якого неможливо досягнути жодної цілі. Якщо так на ці речі дивитись, то в принципі невдача як така зникає зі словника. Насправді бачу себе у всіх сферах діяльності, бо люблю навчатись, але дещо вже занадто пізно...

- Які бачиш проблеми у сфері моди загалом у нашій країні і в Тернополі зокрема? Можеш спробувати проаналізувати ці проблеми з погляду людини, яка побувала зі своїми колекціями не лише в різних містах України, але й закордоном?

- Головна наша проблема - це складна економічна ситуація в країні. У нас є дуже багато бідних і трохи багатих, але немає середнього класу, який і є основним споживачем модної продукції. От і виходить, що молодий дизайнер до рівня багатого класу ще «не виріс», бо багатії одягаються переважно у бутіках, а представників середнього класу дуже мало. Тому треба орієнтуватись на бідніший клас. Як наслідок, праця дизайнера виходить дешевою і невигідною, а отже - нецікавою для суспільства.

- Чим відрізняється «європейська мода» від «української» і чи взагалі доцільно виділяти поняття «національної» моди в наш час?

- Думаю, не варто розділяти моду за національністю, адже зараз все виготовляється у Китаї чи Туреччині і просто-напросто завозиться у інші країни. Якщо порівнювати Україну і Європу, то у європейських країнах є більше бутіків і відповідно є більший попит на якісний одяг. Як наслідок, там є достатньо клієнтів для індивідуального створення одягу.

Ярослав Гродський, дизайнер

- Як оцінюєш смаки українців у плані відчуття стилю в порівнянні з європейцями?

- Європейці більш вільні в плані одягу, їм важко нав’язувати чи диктувати моду. Там є значно більше людей, які шукають власний стиль, а не «повторюють телевізор».

- Для тебе особисто має значення те, як вдягнена людина, яку ти бачиш вперше? Тобто чи зовнішній вигляд людини має визначальний вплив на твоє перше враження про неї?

- На жаль, має зовнішній вигляд людей для мене значення, бо у мене така професія. Проте вважаю, що не варто за першим враженням оцінювати людей. Часто буває, що у людей просто є інші цінності у житті, що впливають на те, як вони вдягаються, або просто-на-просто не вистачає на це часу чи можливостей.

- На що спершу звертаєш увагу під час знайомства і як має виглядати твій новий знайомий, аби справити на тебе позитивне враження?

- Має виглядати мудрим, з високим рівнем інтелекту. Це те, що найбільше люблю і поважаю у людях. Якщо людина мудра, то має сама розуміти, що за зовнішнім виглядом необхідно слідкувати досить ретельно. Адже від першого враження в наш час залежить дуже багато.

Ярослав Гродський, дизайнер

- Є речі, про які завжди мріяв, але які ще досі не здійснились? Чого б максимально хотів досягнути у своїй професії і у житті?

- Хочу досягнути фінансової незалежності, сімейної гармонії і здоров’я для всіх людей. Не маю чіткого категоричного прагнення виключно у своїй сфері діяльності, маю просто певні цілі на життя, які досягатиму. Проте побачимо, як все складеться.

- На календарі і за вікном осінь (цьогоріч навіть дуже холодна осінь). На твою думку, одяг може впливати на внутрішній стан людини або якось його відображати? Як порадиш за допомогою правильно підібраної одежі піднімати настрій восени?

- Я би сказав, що це не одяг впливає на внутрішній стан людини, а внутрішній стан впливає на вибір одягу. Вбрання лише характеризує людину, але не змінює. Хіба що будеш одягатись у те, що тобі не подобається заради того, щоб підняти настрій. Прогнозую, що цим легше тільки погіршити свій стан.

Ярослав Гродський, дизайнер

- Кілька слів про модні тенденції Осені-2013 від Ярослава Гродського для тернополян. Що обовязково потрібно вдягнути, аби виглядати стильно?

- Скажу чесно, не люблю таких питань і завжди відповідаю так - зараз модно вдягатися не у те, що модно, а у те, що підкреслює виключно власний стиль. Це, як на мене, і є найвищою модою.

- Над чим зараз працюєш? Чого найближчим часом чекати від дизайнера Ярослава Гродського?

- Сам не знаю, чого чекати. Маю дуже багато задумів і проектів, до того ж одним оком намагаюсь «захопити Європу». Тому не буду нічого обіцяти. Однак те, що працюватиму над чимось толковим, - однозначно.

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.