Навздогін вітру верхи на коні, або Де у Тернополі катають на конях

Навздогін вітру верхи на коні, або Де у Тернополі катають на конях, Марія Кульчинська, Михайло Кульчинський, дозвілля, с. Старий Петриків, верхова їзда, стаття, Тернопіль

Осінь заволодіває вже останнім зеленозіллям міста, і настрій від того часто їде по висхідній, але не вверх, не до висот, а навпаки, кудись у замкнену від усіх прірву, зігріту лише чаєм і теплими спогадами про літо. От тоді не хочеться ні стандартних міських розваг, ані шумних кафепабів. Хочеться нових, осінньо незабутніх вражень. І Тернопіль їх може подарувати!

Julia Prokopyshyn 23 сентября 2013, 15:39

5

7995

Коли усі розваги міста починають ставати буденними, починаєш відшукувати для себе щось нове, особливе, щось, можливо, провінційне, але від того не менш аристократичне і вишукане. Такою втіхою для тернополянина може стати верхова їзда. Подалі від автомобільної біготні та людського гамору.

У Тернополі загалом є декілька місць, де «коні кличуть у похід». І сьогодні Visit.ua вам розповість про одне з них.

Отож тримаймо курс на село Петриків, що під Тернополем. Центральною дорогою села повернімо убік, до типового українського обійстя. Там живуть, на перший погляд, звичайні люди, яких не відрізниш від інших односельчан. Однак є у них одна особлива відмінність, яку одразу помічаєш в очах – любов до коней. А їх, коней, у сім’ї Михайла та Марії Кульчинських аж десятеро.

Верхова їзда

Верхова їзда

Родина Кульчинських двадцять років присвятила коням. Усі десятеро для господарів як частина сім’ї.

- Усі коні народилися у нас вдома, тому вони нам всі дорогі, - ділиться Михайло. - Коні, то так як десять дітей. У нас така собі багатодітна сім’я.

Верхова їзда

Верхова їзда

Господарі гордо оповідають про своїх улюбленців. Виявляється, Михайло та Марія першими у Тернополі років п’ять тому започаткували «моду» підвозити молодят до РАГСу каретою, запряженою кіньми. Їхні коні щороку дарують дітям радість, катаючи взимку біля святкової ялинки у центрі міста. А зараз благородні красені погоджуються провезти верхи і кожного бажаючого.

- Колись я думав, що не буде часу для такого діла, - зізнається господар. - Бо господарство, городи, сіно. Але бачу, що і час знаходиться, і сам я від цього отримую задоволення. Я їду відпочивати. І не набридає. Можна хоч і кожного дня кататись.

Верхова їзда

Верхова їзда

Інструктор з катання верхи Зоряна Савчук розповідає, що закохалась у верхову їзду, як тільки побачила коней Михайла Кульчинського. У неї серед десяти коней (всі вони, до речі, мають клички – Земфіра, Гановер, Америка, Графа, Лялька, Зірка, Мустанг, Дикушка) є і своя улюблениця – чорногрива Лялька.

- Одного разу я заблукала у лісі, - оповідає Зоряна, - то дала волю коневі, і він мене сам привіз додому. Він вже напам'ять знає дорогу.

Для тих, хто на коні вперше – господарі чи інструктор проводять інструктаж. А тоді гайда до практики. І знаєте, виходить. Адже коні достатньо натреновані та розумні.

Верхова їзда

Верхова їзда

Вибравши катання верхи саме тут, у Петриках, вам відкриваються значні переваги. Це і «жива» їзда, адже кататися доводиться не по пісках штучного іподрому, а по буйній траві Петриківського степу та стежинами густого, ледь жовтого лісу. Відчуваєш себе мимоволі володарем лісового царства, коли галопом мчиш до озера разом із вітром. Півтори години верхової їзди приводять до роздумів, що жоден фітнес-клуб не зрівняється з таким природним тренажером. До того ж, такі собі «фізкульт-заняття» відбуваються виключно на природі, далеко від міста.

Верхова їзда

Верхова їзда

Вікових обмежень щодо їзди верхи немає. Коні погоджуються катати і дорослих, і малих, і друзів, і закоханих). І головне, втілити бажання покататись на конику є можливість в будь-який, зручний для вас час, без вихідних, незалежно від пори року чи погоди. До того ж є ще один приємний сюрприз – фотосесія верхи на конях. В результаті від катання верхи ви отримаєте море вражень і фото на згадку.

Отож, вперед за пригодами, тернопільські вершники!

Верхова їзда

Деталі про катання верхи у с. Петриків за номерами (096) 462-2968, (098) 804-8531.

Адреса: с. Старий Петриків, вул. Долина, 19.

Про інші місця верхової їзди у Тернополі читайте згодом.

Фото: Allochka Serdiuk

наталя, 03 Июля, 2015 12:39

Каталась з дочкою цього літа. Враження просто чудові, донька і я задоволені. Дуже хороший спосіб зняти стрес, відпочити, насолодитись природою. Коні дуже чемні, хоч кожен має свій характер. Господарі - чудові люди. Рекомендую всім!

Гість, 27 Октября, 2013 21:27

... а що таке 2пд?

Гість, 25 Октября, 2013 00:49

тіки 2пд?

Гість, 24 Сентября, 2013 21:19

Мені теж сподобалось. Там відчуваєш якусь свободу. Їздиш в полі, в лісі. Якось все справжньо.

Гість, 23 Сентября, 2013 16:42

Їздила у них на конях. Дуже классно! Тренер(Михайло) дуже хороший та добрий ,Марійка любить своїх конів. Дуже круто було їздити!!!

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.