Зберігайте спокій і Книжковий форум

Зберігайте спокій і Книжковий форум, Зигмунт Бауман, Форум Видавців, Львів, книги

«Час читати!» - cаме такий стверджуючий заклик щороку оголошують організатори Форуму видавців у Львові. І люди, яких не лякає велика кількість букв, товстелезні книги, поважні письменника, гамір і метушня, збігаються до культурної столиці України, щоб насолодитись сповна світом літератури і літераторів. Visit.ua відносить себе до тих, хто любить літературу, і 12-15 вересня відвідав ювілейний Форум видавців.

Lyubov Likhuta 16 сентября 2013, 12:51

0

1373

Форум, як завжди, розмістили на території Палацу Потоцьких. Людей, які снували туди-сюди була незліченна кількість. Мова йде не лише про звичайних відвідувачів, які зайшли прикупити книжку-другу, а й про іменитих гостей. Ви кого більше полюбляєте читати? Вітчизняних чи зарубіжних авторів? А які жанри? А якщо для роздумів? Загалом на Форум Видавців завітало близько 360 авторів, окрім українських, свої доробки презентували представники 20 країн світу. З-поміж закордонних гостей можна було зустріти Адама Міхніка, Вітольда Шабловського, Януша Леона Вишневського, Кшиштофа Зануссі, Лінор Горалік, Тетяну Толсту, Герхарда Фалькнера, Джеремі Стронга.

Цьогоріч спеціальним гостем форуму був всесвітньо відомий філософ та соціолог Зиґмунт Бауман, який завітав до Львова лише на один день. Він прочитав лекцію на тему «Невелике доповнення до довгої соціальної історії часу». Пропоную до вашої уваги уривок з неї:

Історики не знають, що було до великого вибуху. Знають лише, що вибух відбувся з однієї точки. Так само у житті – ми ніколи не знаємо, яка саме точка, який епізод з нашого життя стане тим великим вибухом. І ми не знатимемо, якщо цього не спробуємо, якщо ми не живемо в реалії миті. Нам потрібно дослідити нашу кожну можливість, яка нам надана в цю конкретну мить, щоб дізнатись, чи раптом це не є моментом великого вибуху у нашому житті. Такі зміни у розумінні часу несуть за собою дуже потужні наслідки. Передусім, на це є соціальні причини й передумови. Це несе наслідки для нашого способу життя.

Їжу для роздумів підкинула, тепер можна повернутися до українських реалій. Я вже вшосте відвідую цей вересневий книжковий гамірний Львів, і кожного разу все по-іншому. Але кількість письменників лише збільшується. Можливо, і я, проштовхуючись поміж стендів видавництв, зачепила плечем майбутнього лауреата Пулітцерівської премії. З тих, чиї імена у всіх на вустах, вдалося перетнутися з Сергієм Жаданом, послухати про письменницькі плани Ірени Карпи, насолодитися еротичною поезією Юрія Винничука, побачити довжелезну чергу на автограф-сесію до Марії Матіос, зіткнутися у проході з Юрієм Андруховичем, придбати нову книгу Тараса Прохаська, прочитати «Після прози» Іздрика.

Наступного року обов’язково потрібно їхати зі наперед складеним списком потрібних книг, а то цьогоріч на стендах можна було знайти 100 000 друкованих найменувань, з яких 10 000 – новинок. Спробуй тут себе не загубити.

В рамках Форуму відбувалося більше 800 подій, що доводилось обирати на яку піти і наполегливо обмальовувати програмку. І це стосується не лише дня, любителям неспати організатори запропонували вночі переглянути короткометражки, або відвідати славнозвісну «Ніч поезії нон-стоп».

До наступного Форуму Видавців залишився рік часу. Можна починати відривати листки на календарі. Тим, кому не вдалось приїхати у цих числах до Львова – раджу завітати. Тут зовсім не обов’язково купувати книги і витрачати багато грошей, головне доторкнутись до літератури і до людей, які в неї закохані, стати частиною цієї метушні, і тоді ви повернетесь сюди ще не раз.

Фото: Прес-служба Форуму Видавців. фотоагенція LUFA.

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.