У Борщові - вишиванки, борщ та ... секс-машини

У Борщові  - вишиванки, борщ та ... секс-машини, "Лісапедний батальйон", "Борщ'їв", "У Борщівському краї цвітуть вишиванки", Наталя Фаліон, стаття, Борщів, фестиваль, Тернопільщина

Смачно, сито, весело і вельми людно було цієї неділі в маленькому, але затишному містечку Борщів.

Julia Prokopyshyn 09 сентября 2013, 18:00

0

3132

Тут цвіли борщівські вишиванки, зусібіч вигравали сопілки, бубни та акордеони, а столи вгиналися від смачних наїдків. Найбільше зір і нюх тягнувся до українського борщу і сала. Тут, у Борщові, 9 вересня відбулися фольклорно-мистецький фестиваль «У Борщівському краї цвітуть вишиванки» та традиційний фестиваль борщу «Борщ’їв”.

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Фестиваль у Борщові, який проводиться вже не вперше, зібрав гостей з усіх усюд. Центральна частина містечка ніби вкрилася вишиваним килимом зі снуючих туди-сюди людей, адже усі у святкову фестивальну неділю повдягали барвисті вишиванки. Урочистою ходою центром міста пройшли представники районних сіл, і кожна громада майоріла все кращими і кращими вишиваними костюмами.

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Близько 50 святково прикрашених наметів розсипалося по центральній площі міста. Там кожне село Борщівщини припрошувало покуштувати своїх особливих смаколиків і, звісно ж, борщу. А традиційний український борщ у кожному селищі, як і у кожної господині, відрізняється. Там додали грибів, там перцю, а там – міцної горілки.

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

«Перша жінка на селі», «секс-турбіна», як її назвав Гриць Драпак, - Наталя Фаліон з відомого на усю країну гурту «Лісапедний батальйон», приміром, має свій секрет приготування борщу.

- Мій особливий рецепт приготування борщу – щоб його було багато, - каже Наталя Фаліон. - Щоб він був з м’ясом, щоб там було все: і квасолька, і бурячок. Все, що потрібно для борщу. І навіть ще трошки сухих білих грибів. Обожнюю такий борщ. Правда, зараз варю його вже не так часто, бо після того, як стали переможцями, всі нас хочуть бачити, чути, а ми не можемо образити країну, своїх шанувальників. Нас пригощають різними борщами, але наш, борщівський, найсмачніший.

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

До слова, на борщівському фестивалі, окрім борщу і пампухів, людей веселили танцями та піснями. Тут свої таланти демонстрували і місцеві аматорські колективи, і заслужені та відомі всій Україні, зокрема, згадані «секс-машини» України, гурт «Лісапедний батальйон», жартівник Гриць Драпак, Іван Попович та інші.Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Борщівський край подивував цьогоріч кольорами, вишиванками, смакотою та креативністю. От, наприклад, жителі села Дзвинячка, аби зацікавити фестивальних гостей своєю закускою, пропонували скуштувати міцної «Спотикачки», переконуючи, що «Споктикачка із Дзвенячки – хто скуштує, піде рачки!».

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Фестиваль борщу

Але, на щастя, рачки ніхто не ходив, а усі, попри веселу борщівську забаву, залишалися, як жартували жінки з «Лісапетного батальйон», - «тверезими, аж шляк трафляє!». І це тішить!

Фото: Allochka Serdiuk

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.