Змагання людських веж

Змагання людських веж,

Lyubov Likhuta 11 апреля 2013, 14:52

2

833

Іспанський фотограф Девід Ольете (David Oliete) побував на фестивалі Concurs de Castells (Змагання веж), що проходить раз у два роки у Каталонії. У змаганні перемагає та команда, чия вежа з людей буде найвищою і найскладнішою.

Традиції складання людських веж вже більше двохсот років. Вважається, що піонерами в цій галузі були танцюристи і акробати, у що не так вже й складно повірити. Набагато більш дивний той факт, що в даний час команди «будівельників» веж, так звані «колли», складаються переважно з аматорів. Розмір групи ентузіастів може коливатися від 75 до 500 осіб, при цьому в коллі обов'язково повинні бути присутніми жінки і діти.

Кожна колла посилено готується до «змагань веж»: вибирає конструкцію будови, прораховує центр ваги, розподіляє обов'язки між учасниками. Основу вежі складають найсильніші і найважчі члени команди, вони утворюють фундамент, від міцності якого буде залежати і доля споруди. Крім того, у випадку якщо конструкція зруйнується, а таке стається часто, вони пом'якшують падіння учасників. Юні і легкі учасники розташовуються на більш високих рівнях. За традицією «вінцем» башти має бути дитина.

У «змаганні веж» перемагає колла, якій вдалося побудувати найбільш високу і складну будівлю. Особливо досвідчені команди споруджують до десяти поверхів, які по висоті відповідають чотириповерховому будинку.

Теги:

Гість, 11 Апреля, 2013 18:17

оце так видовище!!

Гість, 11 Апреля, 2013 14:52

цікаво, тим що знизу не важко

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.