Fire Freek: Вогонь - це живе створіння

Fire Freek: Вогонь - це живе створіння, Олександр Михалевський, Fire Freеk, вогняне шоу, вогонь, Тернопіль

У дитинстві мені неодноразово повторювали: "Гратися з вогнем небезпечно!". Я навіть двічі була у музеї пожежної частини, щоб дізнатись і назавжди запам'ятати у чому ж полягає, власне, небезпека. Але є люди, яким ігри з вогнем приносять задоволення і гроші. Visit.ua дізнавався в учасника дуету Fire Freek Олександра Михалевського як воно бути фаєрщиком.

Lyubov Likhuta 12 августа 2013, 09:27

0

1728

Моє знайомство з вогнем почалося десь у 2009 році. Тоді я був учасником живого театру, де потрібно було виконувати найрізноманітніші ролі. На одному з виступів актори зробили вогняну виставу. Це настільки мені сподобалось, що згодом я і сам почав вчитись працювати з вогнем. Спершу це були пої, потім палми, з часом став брізером.

Перший фестиваль вогню у моєму житті - це Kyiv Fire Fest 2010. Туди я вже їхав брізером (той, хто видуває вогонь. – авт.) і стаф (вогняна палиця. - авт.) мене цікавив. Якщо будете мати можливість, обов‘язково відвідайте. Він проходить на початку червня. Уявляєте, 10 тисяч киян зібралась на гала-сцені. Це нові знайомства, враження, знання.

Повертаючись до історії фаєрщиків, все почалося з племені Маорі. Ще з давніх давен і до сьогоднішнього дня вони крутять пої (вогняні кульки на ланцюгах. – авт.). Колись вони це робили під час ритуальних пісень, а зараз – за гроші для туристів. Згодом їхня традиція розійшлась по світу як факірство, також у своєму мистецтві її використали циркові артисти. Сьогодні ж вогняне шоу поєднало в собі маорійські пої і шаолінський роуп-дарт (розкручування невеличкого леза на мотузці. – авт.), де лезо замінили вогняний фітіль (запар), факірскі трюки по видуванню вогню, австралійське жонглювання вогняними палицями та своєрідну інтерпритацію вогняних віял.

Зараз в Тернополі вже є 4 вогняні колективи. Перший театр, учасником якого був я, це «Семаргл». Спочатку я був пойнтером. Потім перейшов на статичний вогонь – палми та видування вогню. Одно разу мене навіть викликали двічі на біс під час фестивалю «Позитив». Я до цього часу пам‘ятаю пісню, під яку виступав, – Blur – Song #2.

Через різні обставини вдалося утворити новий колектив, до речі, з учасницею «Семарглу» Нікою. Тоді з легкого слова тамади на весіллі утворилася назва нашого проекту «Нікалекс». Спершу виступали не тільки за гроші, а й за солодощі. Виступали разом півтора роки.

Тепер я виступаю зі своєю дружиною Ірою. Вона, до речі, також була у «Семарглі». Розкажу історію нашого знайомства. Ми списались в інтернеті по справі, і так почали спілкуватись, згодом домовились про зустріч. Це було 12 грудня, вона запізнилась на 15 хвилин, я її поцілував, взяв за руку, і потягнув в «Козу» пити чай. Після того ми одружились.

Наше сімейне вогняне шоу називається Fire Freek. Я вчив Іру по новому працювати з вонем, а чого не знав – вчились разом.

Ми даємо людям театралізоване шоу, яке може здивувати, налякати, захопити, розважити. Це театрально гарно поставлене шоу з сюжетом. Ми постійно шукаємо щось нове. Минулого року я лягав на скло, і по мені ходила дружина, зараз ми забрали цей елемент. Якщо це весілля, то молодята підпалюють вогняне серце як символ їхнього кохання. Скоро наше шоу доповниться вогняними іскрами.

Вогонь – це живе створіння. І треба пам’ятати, що ти працюєш з чимось живим. Це не ми його підкорили – це він співпрацює з нами. Якщо ми не правильно це робимо, він мститься, наприклад, обпалює.

Для шоу ми використовуємо керосин та суміш рідких парафінів. Але використовують і авіаційний керосин та інші горючі речовини. Для гніту - азбест, кераміку, келар.

Взагалі, робота з вогнем небезпечна для здоров‘я – це і ангіни, і запалення легень, опіки внутрішніх органів і тіла. Як-не-як ти вдихаєш випари пального, яке призначене зовсім не для таких цілей. Одного разу на виступі в мене горіло лице 5 секунд,тепер в мене опіки на згадку про необдумані вчинки.

Сам фаєрщик має знати як надати першу медичну допомогу, основи хімії, щоб зробити іскорки чи кольоровий вогонь; геометрію для правильності фігур; динаміку, слух і такт.

Є три рівня вмінь фаєрщика: перший – я знаю 3-бітку, я крутий; другий – я майже нічого не вмію, тут не така площина…; третій – я взагалі нічого не вмію, хоч ти вже гуру.

Фаєрщики – дружня спільнота. Зараз в мене є багато друзів з інших міст різних країн світу. Ми їздимо в гості один до одного. До речі, привіт Галі з Борщова: "Приїжджай до нас «крутити», бо ми ніяк не можемо зібратися".

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.