"Рурисько 2013": а ви там були?

"Рурисько 2013": а ви там були?, Рурисько 2013, Бережани, фестиваль

Відгуляти справжню купальську забаву, посмакувати якісною українською музикою та запам’ятати ці дні чи не на все життя зібрало на Бережанщині «Рурисько 2013» увесь фестивальний нарід. Мотивами кращих гуртів країни насолоджувались і ми.

Julia Prokopyshyn 09 июля 2013, 11:17

1

1934

Неформально «Рурисько» називають фестивалем, у якого є душа. Цьогоріч фестиваль відроджується після річного сну і чого тільки не придумали організатори, аби «Рурисько 2013» став ще кращим, ще видовищнішим та гідним уваги.

На невеликій території урочища Рурисько бачимо і ярмарок мистецьких виробів, і мистецьку поляну, зліва від дороги вправляються у стрільбі з луків, тут же облаштовані майданчики для наймолодших учасників фестивалю. Дорогою до величезної сцени, на якій вже скоро запалять публіку кращі з кращих в Україні, купуємо гостинці-смаколики, що продають тутешні умільці.

Фестивальна територія просто кишить різномаїттям всього, що може привернути увагу фестивальників. Тут тобі і «тату наб’ють» (боді-арт), і спустять на карабінах з високого горба, і твістер запросять пограти у веселу компанію. Загалом весела і надзвичайно дружня атмосфера.

Чуються вдалині біля озерця і купальські співи - то дівчата плетуть доленосні віночки. З’ясувалось, що це театралізоване дійство підготували вихованці фольклорного театру «Взори» Будинку творчості школярів.

— На святі ми представляємо фольклорне дійство під назвою « На траву роса упала, а у Руриську – Купала», — каже керівник театру Олена Різник. — І от зараз ми проводили майстер-клас з плетіння вінків, сплели атрибути свята Купайла, виставляємо ватру, шукаємо Купайлицю, щоб ввечері показати давнє, праукраїнське свято Купала.

І справді свято Купала не обійшлось без хороводів, кривого танцю, вогняного шоу та символічного спалення Купайла, разом з яким горять і наші проблеми та негаразди.

Цікавинкою фестивалю стали літературні читання, на які запрошена екстравагантна Ірена Карпа. Зустріч письменниці з шанувальниками проходила у неформальній обстановці, серед лісу, де кожен зручно вмостився на лавці чи карематах і випитував давно осілі в свідомості після прочитання її книг запитання.

А просто зараз поспішаємо до воріт, де місцевий та приїжджий народ зустрічає бричку із молодятами. Етновесілля на «Руриську 2013» з дотриманням усіх праукраїнських традицій зіграли організатор фестивалю Володимир Якимів та його суджена Анастасія. Напередодні, 6 липня, вони офіційно одружились, зробивши таким чином сюрприз навіть найближчим родичам та друзям. Наступного року «Рурисько 2014» наречені пообіцяли святкувати вже з поповненням молодої сім’ї.

Як і годиться, на справжній весільній забаві ніхто не повинен залишитись без святкового короваю. А коровай на «Руриську 2013» не простий, а рекордний. 35 кілограм, 4 поверхи і такий духмяний аромат, що встояти на місці, не скуштувавши такого смаколику, просто неможливо. Вже заради цього варто було вирушити на фестиваль «Рурисько 2013».

Прямуємо до сцени, де уже розгортається музичне дійство. Ще б пак! Пострибати під музику таких гуртів, як «КораЛЛі», «Медовий полин», Los Colorados, «Механічний апельсин», Kozak System чи Quarpa мріє напевно практично кожна фестивальна душа. Протягом двох фестивальних днів просто куражило усіх, хто відважився відірватись від сидіння за комп’ютерами, не побоявся спати просто під небом у наметах та їсти чебуреки. Адже на фестивальній сцені зібрались кращі з кращих, щоб привести фестивальників до музичної нестями.

Що ж, фестиваль «Рурисько 2013» дійшов до кінця, а його музичний рейвах гримів над Бережанами ще довго за північ, бо і гурти, і учасники фестивалю попри втому танцювали до останньої ноти. А ми, покидаючи фестиваль, дали слово «Руриську» повернутись сюди наступного року.

Фото: Allochka Serdiuk

Гість, 09 Июля, 2013 14:59

Круутоо

Показати всі коментарі...

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.