Очима очевидця: Стамбул - місто контрастів

Очима очевидця: Стамбул - місто контрастів, Стамбул, Туреччина

Місто, яке ще називають Перлиною Босфору, приваблює своєю мальовничою красою тисячі туристів щороку. Яке ж воно? Туристична компанія "Казка мандрів" розповідає читачам Visit.ua.

Lyubov Likhuta 28 июня 2013, 13:29

0

1496

Найбільше місто Туреччини вражає своєю грандіозністю. Парадоксальний мегаполіс, який вдало поєднує європейську діловитість зі східним спокоєм. Навіть зимою Стамбул пахне морем, міцним чаєм і трояндами. Цю мелодію ароматів вдало доповнюють нотки кави і опалого листя.

Тисяча і один шедевр

В старому місті на невеликому просторі зосереджені туристичні об’єкти. Велична Айа Софія, іподром, Блакитна мечеть, Цистерна Базиліка, палац османських султанів Топкапи… І незчисленна кількість музеїв.

Спробуй відірватиись від зібрання грецьких скульптур золотого віку! Чи покинути скарбницю, де зберігаються смарагди за розміром як яйце голуба… Від вражень голова йде обертом. Кожна викладена бруківкою вулиця має своє лице і значний кут нахилу. Підкорюючись особливостям рельєфу, живі течії з людей хвилями сходять до набережної Еміньоню.

Біля моря

Набережна – це цілий світ. Босфор тут нагадує автомобільне перехрестя у годину пік. На азіатському березі вишикувались в ряд гігантські круїзні лайнери. Крихітні рибацькі човни збираються стайками, а натовпи рибаків на суші нерухомо спостерігають за поплавками.

Біля рибаків – коти, над рибаками – чайки. Свіжу рибу смажать відразу, на палубі корабля. Приготовану кладуть у розрізаний батон, приправляють помідорами і віддають покупцям. Це смачно! Від набережної відчалюють туристичні катери, капітани яких запрошують на прогулянку по Босфору.

Міський символ

Повернувшись до моря спиною, ви опинетесь навпроти Єгипетського ринку. Ринки Стамбулу – це окрема історія. Протягом століть вони були ковальнею багатства міста. Тут миттєво реагують на національність покупців і безпомилково знають, що кого зацікавить. На похід за покупками варто виділити декілька годин. Та навіть їх може бути замало.

Тут гуляєш, як у музеї. Кожен прилавок так і манить своїми барвами. А міцний чай для працівників ринку в непомітній для ока забігайлівці – найсмачніший і найдешевший у місті.

Стільки всього цікавого, але скільки б не ходити заплутаними вуличками Стамбула, пізнати це місто до кінця просто неможливо.

© 2014 visit. Использование материалов только с гиперссылкой на visit.ua. Сайт может содержать контент, не предназначен для лиц моложе 18 лет.

Редакция может не разделять позицию авторов публикаций и не несет ответственности за достоверность рекламной информации.